40-річного російського військовослужбовця заочно підозрюють у жорстокому поводженні з цивільним населенням під час окупації Харківщини, повідомили в пресслужбі Харківської обласної прокуратури.

Як заявляють правоохоронці, він народився в російському Бєлгороді та понад 10 років жив у прикордонному селі Стрілеча Харківської області. Під час окупації Дергачівської та Липецької територіальних громад на Харківщині чоловік катував місцевих, зазначають у прокуратурі.

«Чоловік володів інформацією про місцевих мешканців, тому знав, з ким потрібно “проводити профілактику” за проукраїнську позицію», — йдеться в повідомленні.

Як зазначають слідчі, підозрюваний разом з іншими російськими окупантами затримували людей та відвозили до катівень в будівлі митного пункту «Гоптівка» та у Стрілечій. Там місцевих катували гумовими кийками, електрошокером та дерев’яним молотком. Лили воду на обличчя, блокуючи доступ повітря, називаючи це «банним днем».

«Однією з жертв російських терористів був онкохворий цивільний чоловік, у якого найтяжча стадія раку. Підозрюваний, нехтуючи всім, забив його майже до смерті, намагаючись “вибити” інформацію про ЗСУ. Така ненависть до потерпілого була спричинена тим, що його син є українським військовослужбовцем», — йдеться в повідомленні.

Підозрюваного планують оголошувати в розшук.

Читайте також

  • Про що мовчать катівні Стрілечої. Історія Володимира з Липців