Так, відтепер родина, яка перебуває в процесі всиновлення, зможе забрати дитину до того, як суд винесе відповідне рішення. 

Однак сім’я повинна отримати від райдержадміністрації чи місцевого виконавчого органу схвальний висновок про доцільність усиновлення.Про це повідомили у Міністерстві соціальної політики.

Також тепер термін дії довідки про проходження курсу підготовки виховання дітей триватиме 24 місяці. Після завершення навчання майбутні усиновлювачі, прийомні батьки, опікуни отримають довідку впродовж пʼяти робочих днів, раніше термін отримання був вдвічі довшим. Установа, яка проводила навчання, має надіслати відповідний документ до служби в справах дітей електронною поштою.

Спростили процедуру оформлення опіки чи піклування для сімей, у яких член подружжя перебуває на військовій службі. Родини зможуть подавати довідку про стан здоров’я військової чи військового протягом 15 календарних днів після повернення.

На Харківщині сімейними формами виховання охоплені 4 125 дітей, з них 1 142 влаштовані до дитячих будинків сімейного типу та виховуються в прийомних родинах. Ще 2983 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування проживають у сім’ях опікунів.

Читайте також

  • На Харківщині запускають програму фінансової підтримки сімейних форм виховання.