Попри відсутність загального дефіциту електроенергії в енергосистемі України, у Харківській області минулої доби були вимушені застосовувати погодинні та аварійні відключення електроенергії за вказівками диспетчерів НЕК «Укренерго».

Про це повідомила пресслужба Міністерства енергетики України.

Там зазначили, що роботи з усунення наслідків російських атак на об’єкти енергетичної інфраструктури тривають. Відбувається оцінка збитків та відновлювальні роботи там, де це можливо. Попри тяжкі пошкодження, загального дефіциту електроенергії в Україні наразі немає.

«На поточну добу планується комерційний імпорт електроенергії. Аварійна допомога не залучатиметься», — йдеться у повідомленні.

ТЕЦ-5 Харків втратив основні потужності генерування теплової та електричної енергії міста після російської атаки, яка сталася 22 березня, повідомила пресслужба ПрАТ «Харківська ТЕЦ-5». Як зазначив головний виконавчий директор ПрАТ «Харківська ТЕЦ-5» Олександр Мінкович, відновлення теплоелектроцентралі передбачає виготовлення ексклюзивного обладнання енергоблоків, зокрема, турбін, генераторів тощо. У разі повноцінного фінансування робіт, допомоги з виробництвом і поставкою устаткування, процес реконструкції триватиме не один рік.

Як повідомив начальник Харківської ОВА Олег Синєгубов, відновлення енергетичної інфраструктури на Харківщині – це завдання не кількох тижнів, і навіть місяців. За його словами, у регіоні намагаються залучати фахівців з інших областей України, аби якомога швидше поновити систему.

24 березня у «Харківобленерго» почали застосовувати графіки аварійних відключень, повідомив прессекретар підприємства Володимир Скічко. Він зазначив, що наразі триває коригування графіків, враховуючи складну ситуацію в електричних мережах Харківщини. Пізніше у компанії опублікували графіки відключення світла у Харкові та районах області.

Начальник ХОВА Олег Синєгубов сказав, що без світла у Харкові перебуває до 200 тисяч споживачів. Енергетики продовжують працювати над ліквідацією наслідків обстрілів. Очільник Міненерго Герман Галущенко також зазначив, що для прискорення робіт до регіону направлено бригади енергетиків і з інших областей.

Вранці 25 березня у Харкові запрацював метрополітен. Інтервал руху потягів 20 хвилин, працюють усі станції.

Нагадаємо, вночі 22 березня росіяни завдали ударів по критичній інфраструктурі Харкова. Внаслідок обстрілів у місті зникло електропостачання, є перебої з водопостачанням та опаленням. Через відключення світла не працює електротранспорт (метро, трамвай та тролейбус) та світлофори.

Читайте у фоторепортажі Ґвара Медіа, як живе Харків під час блекауту.