Кабінет Міністрів спрямує понад 4,9 мільярда гривень коштів Європейського інвестиційного банку на проєкти відновлення громад у межах «Програми відновлення України III».

Про це повідомили у Міністерстві розвитку громад, територій та інфраструктури України.

Так, фінансування надаватимуть громадам у формі безповоротної субвенції. Насамперед підтримка передбачена для територій, які постраждали внаслідок війни або приймають значну кількість внутрішньо переміщених осіб.

Кошти спрямують на відновлення та модернізацію систем водопостачання і водовідведення, соціальної інфраструктури, зокрема закладів освіти й охорони здоров’я, а також створення соціального житла для ВПО.

Цього року за попереднім траншем програми профінансували 125 об’єктів.

Щоб отримати фінансування, проєкти мають пройти процедуру відбору та отримати погодження Європейського інвестиційного банку. Фінансова угода «Програма відновлення України III» Транш В передбачає загальний обсяг позики у 100 мільйонів євро. 

Нагадаємо, уряд спрямував 2,3 мільярда гривень на підтримку прифронтових областей. Дотації розподілили між обласними бюджетами та бюджетами 179 територіальних громад прифронтових регіонів. 

Читайте також