Мінкульт повідомило про включення середмістя Чернігова до списку Світової спадщини ЮНЕСКО за пришвидшеною процедурою.

Про це у телемарафоні «Єдині новини» розповів міністр культури та інформаційної політики України Олександр Ткаченко.

«У черзі у нас розгляд інших міст, але це потребуватиме часу, тому що це підготовка досьє, робота з експертами, тими, хто опрацьовує його, робота з ЮНЕСКО. Кілька історичних центрів наших міст у нас зараз, так би мовити, на олівці. Очевидно, що це ті, які мають відому у світі історичну спадщину. Принаймні це можна сказати про Чернігів», — зазначив посадовець.

Начальник управління культури та туризму Чернігівської міськради Олександр Шевчук в коментарі «Суспільному» підтвердив цю інформацію: «Наразі тривають зміни номінації, на яку ми будемо подаватися. В нас вже практично сформована робоча група, а одразу після ми розпочинаємо процес підготовки подачі всіх необхідних документів. Нас консультують і допомагають наші колеги з Польщі, ми ведемо з ними перемовини. Для нас процедура подання документів буде у пришвидшеному темпі, це дійсно дуже потрібно нашому місту. За попередніми даними, ми хотіли б вкластися в один рік».

Які саме об’єкти увійдуть до Спадщини не розголошують, поки йдуть консультації з приводу остаточного рішення.

Внесення об’єктів до списку є дуже важкою і довгою процедурою. За словами Ткаченка, великим досягненням є те, що українці змогли внести до нього відразу два українські об’єкти за один рік: борщ як нематеріальну культурну спадщину та історичний центр Одеси. 

Світова спадщина ЮНЕСКО містить в собі видатні культурні та природні цінності, що вважаються надбанням усього людства. Вони перелічені в списку ЮНЕСКО.

В Україні список налічує 8 найменувань, що приблизно становить 0,69% від загальної кількості об’єктів у світі.

  • ЮНЕСКО внесла до списку світової спадщини історичний центр Одеси

Підписуйтесь на нас у Facebook і Telegram, переглядайте YouTube та TikTok.