Історичний центр міста-порту Одеса включено до Списку Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО під загрозою, повідомила організація у своєму Twitter.

«Щойно внесли історичний центр українського портового міста Одеси до Списку світової спадщини, а також до списку Світової спадщини, що перебуває під загрозою», — йдеться в повідомленні.

Таке рішення прийняли 25 січня на 18-ій позачерговій сесії комітету Всесвітньої спадщини.

В Одеській міськраді зазначили, що до основного списку внесли вулиці, будівлі та інші об’єкти, які мають ознаки мультикультуралізму. Зокрема, це ансамбль Приморського бульвару, Театральна площа, Дерибасівська, Гоголя.

Портова частина Одеси зазнає обстрілів російськими військовими та постійно перебуває під загрозою ракетних ударів. Тому Україна підготувала номінацію за підтримки міжнародних партнерів у стислі терміни з огляду на нагальну потребу збереження і охорони цієї культурної спадщини.

Завершальним етапом перед включенням об’єкта до Списку Всесвітньої спадщини є надання ICOMOS рекомендацій суто технічного характеру щодо особливостей подальшого збереження об’єкта.

Як зазначили в Мінкульті, ICOMOS вдався до політизації українського досьє, включивши до опису об’єкта інформацію про заснування Одеси «стратегічним рішенням імператриці Катерини ІІ», якої не було в номінаційному досьє, поданому Україною 11 жовтня 2022 року. Крім того, надали рекомендацію змінити назву об’єкта та виключити звідти згадку про порт, роль якого є визначальним.

Підписуйтесь на нас у Facebook і Telegram, переглядайте YouTube та TikTok.