Фахівці Харківської філії «Газмережі» відновили газопостачання для 500 споживачів в Куп’янській та Дергачівській громадах Харківської області.

Про це повідомили в пресслужбі установи.

Там зазначили, що після російських обстрілів деякі житлові будинки залишилися без газу через пошкодження газопроводів низького та середнього тиску. Фахівці відновили газопостачання 500 абонентам.

Нагадаємо, в Холодногірському районі Харков з підозрою на отруєння чадним газом госпіталізовані двоє людей. Однією з причин могли стати грубі порушення безпеки поводження з газом. Крім того, газовики відновили розподіл газу для 287 абонентів на Харківщині.

Нагадаємо, енергетики змогли відновити електропостачання в одному з населених пунктів Харківщини, який був знеструмлений з початку бойових дій. Утім, станом на зараз 15,2 тисячі абонентів у 61 населеному пункті області залишаються без електроенергії.

Відновлення електропостачання у Харкові

За словами голови правління НЕК «Укренерго» Володимира Кудрицького, орієнтовно протягом 7-10 днів, можливо до двох тижнів енергетики зможуть відновити в повному обсязі нормальне енергопостачання міста. Він не назвав точні дані щодо збитків енергосистеми Харкова, проте сказав, що вони можуть оцінюватися в сотні мільйонів євро.

Російські ракетні удари зруйнували одну з найбільших теплових електростанцій у Харківській області 22 березня, оскільки постійні затримки з наданням допомоги у сфері безпеки з боку США послаблюють систему протиповітряної оборони України та збільшують здатність Росії завдати значної шкоди енергосистемі України.

Інститут посилається на повідомлення української енергетичної компанії «Центренерго», що 22 березня російські ракетні удари знищили всі енергоблоки та допоміжне обладнання на Зміївській теплоелектростанції (ТЕС) у Харківській області.

Російські війська провели найбільшу серію комбінованих ракетно-безпілотних ударів по українській енергетичній інфраструктурі в ніч з 21 на 22 березня з моменту початку повномасштабного вторгнення і з того часу завдали значних ударів по українській енергетичній інфраструктурі, в тому числі по гідроелектростанціях (ГЕС).

Видання The Washington Post повідомило 29 березня, що найбільша приватна енергетична компанія України ДТЕК заявила, що російські безпілотники та ракети дедалі проникають через систему протиповітряної оборони України і що більш точні і концентровані російські удари завдають все більшої шкоди українським енергетичним об’єктам.

Попередні російські удари вже виводили з ладу інші українські енергетичні об’єкти, але повне руйнування ТЕС є рідкісним і помітним явищем, а прискорена останнім часом деградація українських енергогенерувальних потужностей, якщо її не зупинити, ймовірно, обмежить здатність України стабілізувати майбутні перебої в роботі енергосистеми в довгостроковій перспективі.

Читайте також

В Укренерго назвали збитки енергосистеми Харкова через російські обстріли. Якби не пасивний захист об’єктів від російських ракетних ударів, пошкодження енергетики Харкова та регіону могли бути значно більшими.

У Харкові складна ситуація зі світлом, тривають відновлювальні роботи — Укренерго. У підприємстві закликали користуватися інформацією про стан енергосистеми, і зокрема можливі відключення, виключно з офіційних джерел в Укренерго, Міненерго, місцевих обленерго.