Російські ракетні удари зруйнували одну з найбільших теплових електростанцій у Харківській області 22 березня, оскільки постійні затримки з наданням допомоги у сфері безпеки з боку США послаблюють систему протиповітряної оборони України та збільшують здатність Росії завдати значної шкоди українській енергосистемі, повідомляють дослідники з американського Інституту вивчення війни (ISW).

Інститут посилається на повідомлення української енергетичної компанії «Центренерго», що 22 березня російські ракетні удари знищили всі енергоблоки та допоміжне обладнання на Зміївській теплоелектростанції (ТЕС) у Харківській області.

Російські війська провели найбільшу серію комбінованих ракетно-безпілотних ударів по українській енергетичній інфраструктурі в ніч з 21 на 22 березня з моменту початку повномасштабного вторгнення і з того часу завдали значних ударів по українській енергетичній інфраструктурі, в тому числі по гідроелектростанціях (ГЕС).

Ракетні удари по українських енергетичних об’єктах можуть мати на меті підірвати український оборонно-промисловий потенціал, а російські війська, ймовірно, намагаються використати деградовану систему протиповітряної оборони України, щоб зруйнувати українську енергетичну мережу.

Видання The Washington Post повідомило 29 березня, що найбільша приватна енергетична компанія України ДТЕК заявила, що російські безпілотники та ракети дедалі проникають через систему протиповітряної оборони України і що більш точні і концентровані російські удари завдають все більшої шкоди українським енергетичним об’єктам.

Попередні російські удари вже виводили з ладу інші українські енергетичні об’єкти, але повне руйнування ТЕС є рідкісним і помітним явищем, а прискорена останнім часом деградація українських енергогенерувальних потужностей, якщо її не зупинити, ймовірно, обмежить здатність України стабілізувати майбутні перебої в роботі енергосистеми в довгостроковій перспективі.

Читайте також

У Харкові складна ситуація зі світлом, тривають відновлювальні роботи — Укренерго. У підприємстві закликали користуватися інформацією про стан енергосистеми, і зокрема можливі відключення, виключно з офіційних джерел в Укренерго, Міненерго, місцевих обленерго.

В Укренерго назвали збитки енергосистеми Харкова через російські обстріли. Якби не пасивний захист об’єктів від російських ракетних ударів, пошкодження енергетики Харкова та регіону могли бути значно більшими.