У межах урядової програми «Доступні кредити 5–7–9%» за кількістю кредитних договорів Харківська область посідає 5 місце. Наразі укладено близько 3 тисяч договорів.

Про це розповіли в Департаменті економіки й міжнародних відносин Харківської ОВА.

Найчастіше доступні кредити беруть підприємства агропромислового комплексу. Також кошти залучають на рефінансування раніше наданих договорів. Усього компанії Харківщини уклали договорів за програмою на 11,8 мільярда гривень.

У Департаменті зазначили, що попри проведення активних бойових дій бізнес Харківщини продовжує сплачувати податки.

«Протягом січня-березня 2023 року підприємства Харківської області до Державного бюджету України перерахували 9 мільярдів гривень податків та зборів, до місцевого — 5,6 мільярда гривень. Це на 2,5% більше за показники січня-березня 2022 року. Випереджаючі темпи росту показали платники податків галузей оптової торгівлі — 108%, інформації та телекомунікації — 111%», — додали в Департаменті.

Програма «Доступні кредити 5–7–9%» надає можливість залучити до 60 мільйонів гривень під 0% на період дії воєнного часу +1 місяць. Для роздрібних торгових мереж доступні кредитні кошти до 1 мільярда гривень під 5% річних, своєю чергою це допомагає вчасно розрахуватися з постачальниками.Також Уряд розширив програму для підприємств, зруйнованих унаслідок бойових дій. Підприємці зможуть отримати кредит на відновлення виробничих потужностей під 9% терміном до 5 років на суму до 60 мільйонів гривень.

  • У березні кількість вакансій в Україні зросла на 14% — Опендатабот.

Підписуйтесь на нас у Telegram і Facebook, переглядайте YouTube та TikTok.