Ринок праці поступово стабілізується з початку повномасштабного вторгнення: роботодавці шукають все більше працівників місяць до місяця. Втім, пропозицій про роботу все ще менше, ніж до 24 лютого, — в 1,4 раза. 

Про це повідомляють аналітики Опендатабот із посиланням на Економічний фронт України.

Робота

Минулого місяця на Work.ua було розмістили 75,5 тисяч вакансій. Найбільший приріст зафіксовано на:

  • Миколаївщині (+32%),
  • Черкащині (+23%),
  • Одещині (+22%).
Інфографіка Опендатабот / opendatabot.ua

Навесні збільшилася й кількість нових та оновлених резюме на 7% — до 431 тисячі. Роботу активніше шукають на Київщині, у Львівській, Дніпропетровській та Одеській областях.

Крім того, кількість нових резюме від жінок в 1,4 більша за кількість чоловічих. Кожне друге оголошення про пошук роботи у березні — від фахівців без досвіду (54%). 

Інфографіка Опендатабот / opendatabot.ua

У березні на 10% скоротились зарплати аграріїв та фахівців у галузі сільського господарства — до 17,5 тисяч грн. Водночас фахівці з найвищими гонорарами незмінні котрий місяць поспіль:

  • медіабайери — 52,5 тисячі,
  • водії-міжнародники — 40 тисяч. 

ІТ

У сервісі з пошуку роботи для айтівців Djinni зазначили, що у березні компанії опублікували 15 тисяч вакансій. Їх кількість зросла на 1,5 тисячі порівняно з лютим. Збільшилася й кількість активованих кандидатів — до 24 тисяч проти 21 тисячі у лютому.

У березні фахівці активніше шукали роботу: було майже 327 тисяч відгуків на вакансії. Це черговий рекорд, адже останній найбільший показник — 290 тисяч —  було зафіксовано у січні. 

Бізнес

Навесні українці зареєстрували 24,7 тисячі ФОПів та 3,5 тисячі компаній. Від початку повномасштабного вторгнення в Україні з’явилось понад 200 тисяч нових ФОПів.

Інфографіка Опендатабот / opendatabot.ua

У березні справи українських рестораторів дещо покращилися. Кількість відкритих закладів залишилась незмінною — 70% до кількості станом на початок повномасштабного вторгнення. Втім, суттєво зросли обіги.

Інфографіка Опендатабот / opendatabot.ua

Українці частіше відвідували заклади харчування напередодні 8 березня. Показники вперше за кілька місяців перевищили стан справ до початку війни. Після свята обіги дещо зменшились, проте залишилися більшими за лютий.

Загалом сфера послуг та торгівлі продовжує розвиватися після торішньої кризи. Якщо у лютому обсяг замовлень майже зрівнявся з періодом до вторгнення РФ — 97%, то вже у березні кількість замовлень у підприємців стала більшою, аніж напередодні великого вторгнення.

Інфографіка Опендатабот / opendatabot.ua

Серед великих українських міст найбільше зростання кількості замовлень навесні спостерігалося в Одесі — 115%. Найгірша динаміка в Харкові, там підприємці досі не вийшли на показники до повномасштабної війни. 

За місяць золото-валютні резерви України скоротилися на 1 мільярд доларів. 

  • Нафтогаз, АТБ та Д.Трейдинг очолили рейтинг найуспішніших компаній за 2022 рік.

Підписуйтесь на нас у Telegram і Facebook, переглядайте YouTube та TikTok.