Українці продовжують активно розвивати малий бізнес, попри важкі воєнні умови. Зокрема, протягом останнього року з’явилося 202 тисячі нових ФОПів. Більшість з них — у сфері роздрібної торгівлі, повідомляє Опендатабот.

Рівно рік тому, 28 березня, в Дії відновили функцію відкриття ФОПів. Зокрема, за першу добу зареєструвалося 1048 нових бізнесів. У квітні їх кількість зросла удесятеро — до 12,6 тисячі. Відтоді динаміка відкриття нових ФОПів росла, сягнувши піку у вересні з 20,1 тисячі.

Інфографіка Опендатабот / opendatabot.ua

Восени та взимку зафіксували спад реєстрацій ФОПів. Аналітики Опендатабот пов’язують це з блекаутами та масовими обстрілами інфраструктури. Втім, на початку 2023 кількість нових малих та середніх бізнесів знову почала рости.

Найбільшу кількість ФОПів від початку повномасштабного вторгнення зареєстрували:

  • у Києві — 29 тисяч,
  • на Львівщині — 16,8 тисячі,
  • на Дніпровщині — 15,9 тисячі.
Інфографіка Опендатабот / opendatabot.ua

Війна вплинула на сфери діяльності малого та середнього бізнесів. Зокрема, перше місце за кількістю реєстрацій нових ФОПів посідало «Комп’ютерне програмування, консультування та пов’язана з ними діяльність», а напрямки надання інформаційних та індивідуальних послуг обійняли третю та четверту позиції.

Інфографіка Опендатабот / opendatabot.ua

Чверть нових бізнесів відкрилася у сфері роздрібної торгівлі. Програмісти посунулися на друге місце. Трійку лідерів замикають власні справи у торгівлі автотранспортом.

  • Кожен другий малий бізнес в Україні відкриває жінка. Від початку 2023 року зареєстрували понад 35 тисяч ФОПів, 51% з них створили підприємиці.

Підписуйтесь на нас у Telegram і Facebook, переглядайте YouTube та TikTok.