IFCN (International Fact-Checking Network) – міжнародна мережа фактчекінгу, заснована інститутом Poynter. Основна ідея організації полягає в тому, щоб сформувати спільноту надійних фактчекерів. Для цього вони створили спеціальний кодекс.
До річниці роботи фактчек-боту «Перевірка» ми подали заявку на членство в IFCN, і наприкінці травня отримали повідомлення про підтвердження. Таким чином, Ґвара офіційно стала частиною міжнародної мережі фактчекерів. В Україні цей статус мають лише троє учасників: VoxCheck, StopFake, а відтепер і Ґвара Медіа.
За цей час до нас звернулося понад 50 000 користувачів, а невтомні фактчекери обробили майже 82 тисяч запитів! З них понад 12 000 виявилися фейковими.
До річниці роботи фактчек-боту ми подали заявку на членство в IFCN, і наприкінці травня отримали повідомлення про підтвердження.
- Таким чином, Ґвара офіційно стала частиною міжнародної мережі фактчекерів.
- В Україні цей статус мають лише троє учасників: VoxCheck, StopFake, а відтепер і Ґвара Медіа.
Заявка на входження в мережу розглядалася в декілька етапів. За стандартною інструкцією, спочатку матеріали перевіряє уповноважений експерт IFCN, надсилає свої висновки, а потім рішення виносить спеціальна комісія, яка здійснює повторну перевірку, ділиться коментарями та рекомендаціями. Після врахування всіх зауважень та ретельного дослідження, наша команда отримала довгоочікуване схвалення.
«Ми підтверджуємо нашим читачам, що дійсно варті довіри (це майже те саме, що у білий список медіа потрапити). Умовно: ви можете спокійно читати фактчекінгові матеріали Ґвари, бо про підводні камені вже потурбувалися IFCN. Адже вони за вас дослідили наше медіа, фінансові звіти та політику і з’ясували, що діяльність видання є прозорим і не фінансується коштом політиків чи третіх осіб», – коментує медіааналітикиня фактчек-боту «Перевірка» Алєся Ященко.
Робота фактчек-відділу і постійне вдосконалення інструментів взаємодії з аудиторією та обробки інформації – пріоритетні задачі для нашої команди.
Так, цієї весни журналісти та фактчекери Ґвари спільно із Центром готовності цивільних (за підтримки БФ Сергія Притули) провели у Харкові серію тренінгів «PEREVIRKA» з фактчекінгу.
Аби творити медіа разом із читачами, ми розвиваємо Спільноту. Саме твій внесок допоможе нам купити бензин для поїздки у важкодоступні зони, ідентифікувати ще один підрозділ росіян, що атакували Харківщину, або ж зняти сюжет про мешканців міста. Долучайся!