Програму допомоги українським біженцям у Грузії продовжено на шість місяців, заявив міністр охорони здоров’я Зураб Азарашвілі на брифінгу після засідання уряду.

Міністр повідомив, що на сьогодні в Грузії 500 сімей з України отримують допомогу для оплати оренди квартир – по 300 ларі на сім’ю (це трохи більше ніж 100 доларів). Крім того, понад 1050 осіб отримують щомісячну соціальну допомогу – 45 ларі на людину, передає видання Новини Грузії.

«Держава з лютого активно підтримує українських біженців. Спочатку ними опікувалися мерія та департамент туризму, а з 15 липня – Агентство у справах переселенців.

У нас є спеціальні пункти на кордонах, куди можна звернутися по допомогу. Ми допомагаємо сім’ям зі щомісячною орендною платою, а також надаємо соціальну допомогу. Вони отримують таку саму допомогу, як грузинські біженці з Абхазії та Цхінвалі. Ми продовжили цю програму на шість місяців», – сказав Азарашвілі.

Міністр також навів статистику, згідно з якою починаючи з липня уряд Грузії профінансував соціальну допомогу біженцям з України та оренду квартир приблизно на 1 мільйон 800 тисяч ларі ($655 000).

За даними посольства України, з 24 лютого на території Грузії перебувають 25 990 громадян України, з них 6 980 – діти.

Зазначимо, що наразі за межами України все ще перебуває понад 2 мільйони українців. Таку статистику наводить Опендатабот, платформа для роботи з відкритими даними, посилаючись на дані Державної прикордонної служби.