З Часового Яру, яке постійно знаходиться під обстрілами росіян, евакуювали 42 тварин, повідомили в громадській організації «Порятунок тварин Харків».

«Росіяни обстрілюють місто по секторах із різного виду зброї безперестанку. Кілька разів снаряди прилітали у 20 метрах від нашого буса. У багатьох місцях — пожежі після обстрілів. Щоразу вцілілих будинків стає все менше», — йдеться в повідомленні.

Громадська організація працює вже 7 років, раніше команда рятувала тварин по Харкову, а з початку повномасштабного вторгнення «Порятунок тварин Харків» переформатувалися і почали рятувати тварин із Харківської, Донецької та Луганської областей.

Допомагали домашнім улюбленцям із Салтівки, співпрацювали з військовими аби витягти тварин, які залишилися в будинках.

На сьогодні в ГО працює декілька екіпажей, які їздять у гарячі точки, зони бойових дій. Евакуація відбувається в кілька етапів:

  • Перший етап — привозять тварин до Харкова. У місті організація має власну клініку, де надають першу медичну допомогу тваринам. Потім шукають або старих господарів або шукають нових власників.
  • Другий етап — транспортування чотирилапих по всій Україні та за кордон.

Наразі врятовані близько 300 собак та 500 котів, яким шукають притулки. Загалом за рік війни вдалося евакуювати 9518 тварин, розповіла Ярина Вінтонюк, представниця комунікації з іноземними партнерами та пресою.

Як можна допомогти?

Підтримати в поширенні інформації, мати бажання усиновити або прийняти тваринку на перетримку, хоча б на кілька днів, пояснює Ярина. Адже ці тварини виснажені. Вони втратили дім та сім’ю, тому організація шукає людей, які готові відкрити двері для нових друзів.

  • Save Pets of Ukraine випустила благодійну книгу про порятунок тварин від війни.

Підписуйтесь на нас у Facebook і Telegram, переглядайте YouTube та TikTok.