Фонд державного майна ухвалив рішення ліквідувати 1 278 державних підприємств, які перебувають в його управлінні.

Усього в управлінні фонду знаходиться 2364 підприємства. Половина з них – банкрути. А тому було прийняте рішення про їх ліквідацію. Про це повідомили у ФДМУ. 

«У держвласності сьогодні перебуває колосальна кількість “мертвих” активів. Ці підприємства існують лише на папері, вони обросли величезними боргами і нецікаві приватному бізнесу. Тому немає сенсу виставляти їх на приватизацію, вони підуть на ліквідацію», — говорить директор Департаменту відновлення платоспроможності та припинення діяльності підприємств ФДМУ Віталій Жаріков.

Портфель державних підприємств / Фото: ФДМУ

Лише 288 держпідприємств можуть бути виставлені на продаж. Ще 134 поки не підлягають приватизації, бо мають соціальне або стратегічне значення. Половина підприємств, які вже віднесені до категорії «на ліквідацію», не мають жодних активів, 10% — не працюють, але мають активи, які можна продати на відкритому аукціоні через Prozorro.Продажі,  10% — втратили свої активи, але ще існує можливість повернути їх через суд і потім продати, 30% — це потенційні банкрути. 

У 2024 році в планах на завершення ліквідації — ще 400 підприємств, в 2025 — 141 відповідно. Крім того, за попередньою оцінкою, ще 390 підприємств мають ознаки неплатоспроможності та можуть бути ліквідовані в межах процедури банкрутства.

«Ліквідація непрацюючих активів спрямована на оздоровлення нашої економіки — зниження боргового навантаження на бюджет та можливість на місці ліквідованих підприємств створити новий бізнес, який буде забезпечувати надходження до бюджету та нові робочі місця. Крім того, особлива процедура ліквідації дозволяє виплатити роками накопичені борги із заробітної плати, а також зрештою закінчити передачу до архівних установ виробничих та трудових архівів з метою отримання пенсій колишніми працівниками», — додає Віталій Жаріков.

Читати також:

  • Європарламент закликав Зеленського не підтримувати реформу про містобудування;
  • Єдиний реєстр зброї запрацює в Україні з 23 червня: що зміниться.

Підписуйтесь на нас у Telegram і Facebook, переглядайте YouTube та TikTok.