Сонце. Джерело: www.un.org

Фейк. Україна готує астронавтів для підкорення Сонця

Василина Гав'як - 24 Січня 2024 | 08:09

Російська пропаганда майже постійно створює фейкові матеріали з використанням логотипів відомих медіа. Ми вже досліджували та розбирали у наших матеріалах деякі з них. Так, мережею шириться інформація про те, що Україна готує астронавтів для підкорення Сонця у 2030 році. Чи дійсно це так  — читайте у нашому матеріалі.

Що сталося?

Телеграм-канал «Харьковчаночка», який регулярно поширює російську пропаганду, опублікував нібито скриншот матеріалу з сайту видання «Радіо Свобода» про те, що Україна готує астронавтів для підкорення Сонця у 2030 році.

Аналіз

Спочатку ми перевірили сайт видання «Радіо Свобода» на наявність такої публікації за 10 січня 2024 року (саме ця дата вказана на скриншоті).

Такого матеріалу на сайті немає.

Наступним кроком за допомогою зворотного пошуку в гугл ми знайшли матеріал видання «Радіо Свобода» з тим самим фото міністра закордонних справ України Дмитра Кулеби із заголовком «Кулеба звернувся до країн Заходу: «Не продавайте Україну».

Ця стаття була опублікована 10 грудня 2021 року. У ній йшлося про те, що посадовець закликав європейських союзників говорити з Путіним, щоб «виграти час і зміцнити Україну до такої міри, що у Росії просто не буде можливого військового варіанту для вторгнення».

Також ми звернулися за коментарем до редакції видання «Радіо Свобода», де нам підтвердили, що не робили такої публікації.

Варто зауважити, що видима поверхня Сонця, фотосфера, сфера світла має температуру близько 5700 градусів та здатна розчинити будь-яку речовину.

Висновок: фейк

Якщо ти знайшов помилку, виділи потрібний фрагмент та натисни Shift + Enter.