Фейк. Україна збільшила експорт електроенергії, тим часом як в Тернополі люди «сидять без світла»

Алєся Ященко - 24 Березня 2024 | 16:53

Пропагандистські ресурси стверджують, що Україна збільшила експорт електроенергії до сусідніх країн, тим часом як у Тернополі відбуваються відключення світла через дефіцит в енергомережі. Чи дійсно це так читайте у нашому матеріалі.

Що сталося?

Telegram-канал «Шейх Тамир» поширив публікацію про те, що поки з української енергосистеми відбувається експорт до інших країн, у Тернополі вимикають світло через дефіцит енергії. Фейкороби зазначають, що без електрики залишились навіть 4 лікарні. За доказ правдивості своїх слів вони додають світлину зі сторінки Укренерго з оголошенням про експорт та публікацію про відключення світла у Тернополі.

«Чиновники набивають кармани, тоді коли звичайні українці днями сидять без світла», – коментують цю ситуацію у Telegram-каналі.

Подобається матеріал? Долучайся до Спільноти читачів та допомагай нам боротися з російською пропагандою!

Аналіз

Відключення світла у Тернополі

Насамперед ми перевірили скриншот про відключення світла у Тернополі, який надають фейкороби.

У публікації йдеться, що 4 березня не буде світла у шести мікрорайонах та у 4 лікувальних закладах через дефіцит електроенергії.

Насамперед ми перевірили дані про відключення 4 березня на сторінці ВАТ «Тернопільобленерго». Так у публікації обленерго вказано, що у зв’язку з ремонтними роботами у деяких будинках вулиці Торговиця буде вимкнено енергопостачання.

19 березня обленерго на своїй сторінці у Facebook повідомили, що будуть проводити планові ремонтні роботи з метою підвищення надійності енергопостачання та уникнення аварій.

Також ми з’ясували, що у своїй публікації фейкороби припустились помилок з назвами мікрорайонів та лікувальних установ. Так, згідно зі схемою територіального районування Тернополя, у місті немає району чи мікрорайону під назвою Аляска. У неофіційних джерелах вказано, що так називають 11 та 12 мікрорайони міста.

На сторінці Департаменту охорони здоров’я Тернопільської облдержадміністрації немає інформації про окремий лікувальний заклад «Центр кардіології та кардіохірургії».

Насправді центр працює на базі комунальної лікарні №2.

Експорт електроенергії з України

4 березня 2024 року у пресслужбі Укренерго дійсно повідомили про план здійснити експорт рекордної кількості енергії до інших країн та зазначили, що дефіциту в енергосистемі немає.

«Звертаємо увагу – експорт електроенергії з України до інших країн здійснюється виключно при умові відсутності дефіциту в енергосистемі», зазначають у повідомленні пресслужби.

У Міністерстві енергетики також зазначили, що станом на 4 березня дефіциту в енергосистемі не фіксується та є резерви, що будуть задіяні у разі потреби.

«Власної генерації достатньо для покриття потреб споживачів, також планується комерційний імпорт та експорт електроенергії. На поточну добу прогнозується імпорт електроенергії – 132 МВт*год. Також передбачається експорт до Польщі, Румунії, Словаччини, Молдови та Угорщини – до 13 264 МВт*год», – йдеться у повідомленні Міністерства.

Варто зазначити, що згідно з даними Міненерго у період з 4 по 19 березня оскільки дефіциту в енергомережі – графіки відключення не застосовуються.

Отже, інформація про те, що українці мають сидіти без світла через експорт електрики до інших країн є фейком.

Висновок: фейк

Якщо ти знайшов помилку, виділи потрібний фрагмент та натисни Shift + Enter.