Фейк. «Ухилянти платять за подвійним тарифом»: нова акція від сервісу таксі «Uklon»

Владислав Герасименко - 30 Травня 2024 | 09:51

Telegram-канали повідомили інформацію, що сервіс таксі «Uklon» запустив акцію, яка пропонує знижку 50% учасникам бойових дій, а ухилянтам платити за подвійним тарифом. Чи була така акція насправді дізнавалися наші фактчекери.

Що сталося?

23 травня Telegram-канал «Шейх Тамир» опублікував фотографію рекламної листівки, яку зробив нібито український сервіс таксі «Uklon». В цій рекламі повідомляється про наступну акцію:

«Пред’яви посвідчення учасника бойових дій та отримай знижку 50% на поїздку. Ухилянти платять за подвійним тарифом»

Цю новину також повідомили інші Telegram-канали, такі як «Nina VATT 🇷🇺», «Медведь», «Кот Костян – официальный канал», «Новости и Сводки ДНР» та «Время».

Факти – важливі. Долучайся до Спільноти видання Ґвара Медіа та підтримуй нас у протидії дезінформації

Аналіз

Для того, щоб перевірити, чи правдивою є дана інформація, ми звернулися з офіційним запитом до «Uklon» через їхню адресу електронної пошти з відповідним проханням підтвердити або спростувати те, що поширили Telegram-канали. Через кілька днів ми отримали від пресслужби компанії розгорнуту відповідь, в якій зазначалось, що «Uklon» не створювали подібних акцій.

«Дякуємо за ваше звернення щодо поширення світлини, в якій йдеться про акцію, згідно з якою «ухилянти платять за подвійним тарифом». Ця інформація не відповідає дійсності. Крім того, зміст повідомлення, що на світлині, містить наративи, які суперечать політиці компанії. Ми в Uklon не запускали подібної активності та не плануємо. Усі акції, реалізовані в компанії, зазначені на нашому офіційному сайті: https://uklon.com.ua/akcii/»

Отже, маємо справу з фейком, поширеного з метою дискредитувати мобілізаційні заходи в Україні

Висновок: фейк

Якщо ти знайшов помилку, виділи потрібний фрагмент та натисни Shift + Enter.