Фейк. Мольфар Нечай назвав точну дату закінчення війни 

Назар Гламазда - 19 Січня 2024 | 07:50

У мережі поширюються повідомлення, що відомий мольфар Нечай передбачив дату закінчення війни. Чи дійсно це так — з’ясували наші фактчекери. 

Що сталося? 

Telegram-канал «‎Труха Запоріжжя» опублікував допис (архів), з назвою «‎ВІЙНА ЗАКІНЧИТЬСЯ ВЖЕ В ЦЬОМУ РОЦІ?».  У ньому  міститься інформація, що закарпатський мольфар Нечай, який начебто у 2013 році передбачив війну, зробив нову заяву яка «шокувала ЗМІ та всю Україну». Далі надається неповна цитата мольфара: 

«‎Дуже довго майбутнє України було туманним, але тепер картина прояснилась. Остаточне знищення росії відбудеться вже в грудні 2023 року, 1…»

Для того, щоб дізнатись повний зміст, потрібно перейти за посиланням наданим у дописі. 

Також до допису надається відео з пророцтвом від Нечая, де екстрасенс каже, що Україна стане Україною, коли нею будуть керувати чоловік із жінкою. Жінка буде старшою, а чоловік буде їй допомагати.

Факти – важливі. Долучайся до Спільноти видання Ґвара Медіа та підтримуй нас у протидії дезінформації

Аналіз 

Спочатку ми проаналізували відео, що було надано у дописі. Варто відзначити, що цей відеоматеріал є лише фрагментом та був взятий із програми ТСН від 14 грудня 2023 року. У ній інший мольфар, на ім’я Довбуш, розповідає свою інтерпретацію закінчення війни: 

«‎Україна стане Україною, коли мають прийти й нею керувати чоловік із жінкою. Жінка буде старшою, чоловік буде їй допомагати. Хто вони, я не знаю. Вони ще заховані поки що. В кінці серпня парад планет буде, п’ять планет сходяться, і я думаю, що і перемога буде. Був 1991 року парад планет то Союз розпався. А зараз, я думаю Росія менша. Для перемоги потрібна віра й сила», заявив Довбуш.

Звертаємо вашу увагу, що в анотації, розміщений після тексту, самі ТСН зазначають, що астрологія, тарологія, нумерологія, гадання, віщування, мольфарство, екстрасенсорика не є науками, і їхні передбачення не завжди відповідають дійсності, а самі знання про це несуть розважальний характер. 

Щодо нібито нещодавньої заяви мольфара Нечая, то її просто не може існувати, адже Нечай був убитий ще у 2011 році. Про деталі його загибелі в інтерв’ю агенції новин «Фіртка», розповідав тодішній начальник СЗГ УМВС України в Івано-Франківській області Василій Гультайчук. 

Також зауважимо, що перейшовши за будь-яким з трьох посилань у пості Telegram-каналу «‎Труха Запоріжжя» опиняємося у Telegram-каналі «Русский корабль иди Нах*й»

Тож перед нами черговий клікбейт, що є викривленою або фейковою інформацією, розміщеною у вигляді короткого блоку тексту, відео, або заголовку. Використовуючи емоційні та психологічні тактики, його створюють з метою привертання уваги і залучення аудиторії на певний ресурс з метою отримання вигоди, таких як збільшення відвідуваності, завантаження додатків чи отримання більшої кількості уподобань тощо.

Висновок: Фейк, клікбейт

Якщо ти знайшов помилку, виділи потрібний фрагмент та натисни Shift + Enter.