Україна зізналася у «масовому розкраданні» коштів західної допомоги

Фейк. У соцмережах поширюють статтю, в якій пишуть, що Бюро економічної безпеки України звинувачують у торгівлі зброєю та гуманітарною допомогою із Заходу. Директор офісу Вадим Мельник нібито тепер «визнав масове привласнення коштів західної допомоги».

Однак подібних заяв Вадим Мельник не робив у жодному інтерв’ю. 

Українці завдають ударів по ЗАЕС з подачі американців

Маніпуляція. Відповідальність за катастрофу нестимуть США, Велика Британія та ті, хто їх підтримують.

росія далі продовжує звинувачувати Україну в обстрілах Запорізької АЕС та шантажувати світ ядерною катастрофою. 

Звинувачення США в підтримці «терористичної активності» України є превентивним захистом від потенційного визнання рф державою-спонсором тероризму, – пояснюють у Центрі протидії дезінформації, – а наратив про терористичну діяльність України пропаганда поширювала ще до початку повномасштабного вторгнення для виправдання власних військових злочинів.

Україна вже відкрито говорить про напад у глибині російської території, це ескалація з подачі США

Маніпуляція. Про це заявили у міністерстві іноземних справ рф, після новини, що США допускають можливість використання зброї, що постачається Україні, для проведення атак в окупованому Криму для самооборони. 

Наратив «Захід воює проти росії» пропагандисти просувають з початку війни. Заява про те, що Україна відкрито говорить про напад – це намагання росії зробити з себе жертву. 

Українських дітей таємно переправили до Туреччини

Фейк. У фейсбуці опублікували допис про українських дітей-сиріт. Пишуть, що українських сиріт з Дніпропетровської області України таємно вивезли до Туреччини. Дітям не дозволяють бачитись з родичами та не пускають додому. 

Твердження про те, що українських дітей-сиріт таємно вивезли до Туреччини та їхнім родичам не дозволяють бачитися з ними, є хибним. Насправді евакуація дітей з України до Туреччини відбувається в рамках благодійного проєкту Childhood Without War (Дитинство без війни), і разом з дітьми в різних готелях Туреччини розміщені батьки та їх опікуни.

Тайвань передав Збройним Силам України 800 квадрокоптерів-бомбардувальників Revolver 860 Armed VTOL UAV

Фейк. Про це повідомив ватажок проросійських бойовиків Ігор Стрєлков-Гіркін. 

Проєкт Oryx, який документує використання військової техніки, повідомив, що БПЛА Revolver 860 Armed VTOL було продано Польщі, а поляки вирішили перенаправити їх в Україну. В якій кількості – невідомо.