Фейк. США надасть допомогу Ізраїлю на 8 млрд доларів

Алєся Ященко - 12 Жовтня 2023 | 08:28

Деякі «експерти» вже почали злагоджену інформаційну кампанію, що нібито через події в Ізраїлі, США припинить допомагати Україні і всі сили зосередить на допомозі Ізраілю. Так, ми натрапили на новину про схвалення Білим домом допомоги Ізраїлю у розмірі 8 мільярдів доларів. Чи дійсно це так — читайте у нашому матеріалі.

Що сталося? 

Мережею шириться інформація про схвалення Джо Байденом Меморандуму про надання військової допомоги Ізраїлю у розмірі восьми мільярдів доларів. За доказ фейкороби надають скриншот зроблений нібито зі сторінки Білого дому. 

«За повноваженням, наданим мені як Президенту, Конституцією та законами США, включаючи розділ 621 Закону про зовнішню допомогу (FAA)у від 1961 року, я делегую Державному секретарю повноваження відповідно до розділу 506(a)(1) FAA 1961 виділити до 8 мільярдів доларів на оборонні статті та послуги Міністерства оборони, а також військову освіту та підготовку Ізраїлю», – йдеться в дописі.

Цю публікацію поширила низка українських Telegram-каналів. Зокрема про це писали «Хуйовий Харків 🇺🇦 Хуевый Харьков», «Лачен пише», «Булава» та інші.

Ми також отримали подібні запити від користувачів @perevir_bot.

Дописували про це і пропагандистські ресурси, такі як: «ТелеДНО», «Александр Семченко», «Управление Z 🇷🇺Курский рубеж», «NASTIKA», «ВАЛУЙКИ “Z” O” V”» та інші.

Подобається матеріал? Долучайся до Спільноти читачів та допомагай нам боротися з російською пропагандою!

Аналіз

На скриншоті, що поширюють в медіа, вказано, що Меморандум про допомогу опублікували сьомого жовтня в розділі «Presidential Actions – Briefing Room» на сайті Білого дому. Ми перевірили цю сторінку, й з’ясували, що в цьому розділі відсутні дописи за 7 жовтня.

Білий дім дійсно проводив комунікацію з приводу ситуації в Ізраїлі. Так, у рубриці «Briefing Room» 7 жовтня опубліковані чотири дописи про Ізраїль. Першу заяву було зроблено від імені прессекретаря NSC Адрієнна Вотсона про засудження терористичних атак проти Ізраїлю. Пізніше Джо Байден також засудив дії ХАМАСу.

Третя заява Білого дому від 7 жовтня стосувалась заяви Байдена щодо підтримки Ізраїлю. 

«Коли я сьогодні вранці розмовляв із прем’єр-міністром Нетаньяху, я сказав йому, що Сполучені Штати підтримують народ Ізраїлю перед лицем цих терористичних нападів. Ізраїль має право захищати себе та свій народ», – наголосив Джо Байден. Зауважимо, що про виділення коштів в цій промові не йшлося. 

Звернемо увагу, що 8 жовтня, після розмови президента США з прем’єр-міністром Ізраїлю Нетаньяху, Байден дійсно анонсував додаткову допомогу Армії оборони Ізраїлю. Але не вказав про що саме йдеться. 

Варто зазначити, що нам не вдалося знайти Меморандумом про виділення Ізраїлю 8 млрд доларів на сайті Білого дому. Втім, нагадаємо, що саме за Меморандумом від 25 лютого 2022 року США виділили Україні військову допомогу.

Також хочемо зазначити, що деякі пабліки, що поширювали новину про допомогу «на суму 8 млрд доларів», пізніше повідомили своїм читачам про несправжність документа.

Висновок: фейк

Читайте також

  • Фейк. В Україні з’явилися репетитори з ЛГБТ-цінностей;
  • Фейк. Олена Зеленська витратила у Нью-Йорку понад мільйон доларів на прикраси Cartier;
  • Фейк. У рекламі німецької бургерної закликають перестати говорити про Україну.

Аби творити медіа разом із читачами, ми розвиваємо Спільноту. Саме твій внесок допоможе нам купити бензин для поїздки у важкодоступні зони, ідентифікувати ще один підрозділ росіян, що атакували Харківщину, або ж зняти сюжет про мешканців міста. Долучайся!

Якщо ти знайшов помилку, виділи потрібний фрагмент та натисни Shift + Enter.