Фейк. В Україні з’явилися репетитори з ЛГБТ-цінностей

Владислав Герасименко - 11 Жовтня 2023 | 09:47

Ми вже неодноразово писали, що одним з провідних гасел російської влади є захист «традиційних російських цінностей». Тож, прагнення України обрати європейський вектор розвитку, часто зводиться пропагандистами до однобоких та перекручених тверджень з викривлення суті понять свободи сексуальної орієнтації та гендерної ідентичності. Так, цього разу фейкоробів схвилював український репетитор, який нібито пропонує послуги з роз’яснення дітям ЛГБТ-цінностей та розвинення толерантності. Та чи справді нині існує така пропозиція – читайте у нашому матеріалі.

Що сталося?

26 вересня 2023 російський Telegram-канал «VOBLYA» поширив скриншот з освітньої онлайн-платформи Preply, де в резюме одного з репетиторів вказано:

«Зможу закласти дитині правильні європейські цінності. Разом ми подивимося фільми та вивчимо літературу, що допоможе вашій дитині зрозуміти ЛГБТ-цінності та розвинути толерантність», – йдеться у зверненні репетитора.

«В Україні з’явилися репетитори з ЛГБТ-цінностей для дітей», – зазначають автори дописів.

Також цю новину поширили інші Telegram-канали, серед яких найбільше охоплення аудиторії мають такі як-от: «Украина.ру», «Мрія», «Nina VATT 🇷🇺», «Новая 🅉 Украина❗️», «Первый в Телеграм», «ТелеДНО», «БайБайден» та «СВОДКИ ОПОЛЧЕНИЯ».

Подобається матеріал? Долучайся до Спільноти читачів та допомагай нам боротися з російською пропагандою!

Аналіз

Почнемо з того, що на сайті Preply дійсно розміщена анкета репетитора Andrii S. Проте, у розділі «Про репетитора», нічого не сказано ані про роз’яснення дітям ЛГБТ-цінностей, ані про розвинення толерантності.

Також звертаємо увагу, що попри те, що на сайті Preply ми обрали українську мову, розділ «Про репетитора» на сторінці Andrii S – англомовний.

Насправді у першому абзаці допису цього репетитора йдеться про наступне:

«Я поліглот з України. Я добре розмовляю 7 мовами, зараз вивчаю арабську та гінді. Мені подобається фотографувати, вивчати нове, особливо психологію, тварин, природу, всесвіт та історію. Мені подобається розвиватися, вивчати та ділитися своїми знаннями та українською культурою з людьми з усього світу».

Отже, насправді Andrii S допомагає усім охочим опанувати українську мову:

«Мені подобається викладати розмовну українську мову, але я створюю можливість студентам практикувати всі мовні навички… Замовте зі мною пробний урок, щоб ми могли обговорити ваші цілі вивчення української мови та створити індивідуальний план навчання», – йдеться у дописі Andrii S.

В оголошенні Andrii S не вказані вікові обмеження для ймовірних учнів. Більш того відгуки на його сторінці залишені дорослими людьми.

Тож, по-перше, в описі користувача не було жодних пропозицій щодо просвітництва саме дітей, йдеться про викладання української мови усім охочим. По-друге, в даній пропозиції відсутні послуги роз’яснення ЛГБТ-цінностей та розвинення толерантності.

Висновок: фейк

Читайте також

  • Маніпуляція. В Нідерландах школярам пропонують обрати собі стать;
  • Фейк. Олена Зеленська витратила у Нью-Йорку понад мільйон доларів на прикраси Cartier;
  • Фейк. У рекламі німецької бургерної закликають перестати говорити про Україну.

Аби творити медіа разом із читачами, ми розвиваємо Спільноту. Саме твій внесок допоможе нам купити бензин для поїздки у важкодоступні зони, ідентифікувати ще один підрозділ росіян, що атакували Харківщину, або ж зняти сюжет про мешканців міста. Долучайся!

Якщо ти знайшов помилку, виділи потрібний фрагмент та натисни Shift + Enter.