Участь у зустрічі під час Міжнародної конференції з відновлення України взяли представники 25 країн, установ та організацій. 

Україна отримає понад 1 млрд доларів для енергосектору від партнерів G7+. Відповідне рішення було прийняте під час Міжнародної конференції з відновлення України URC 2024 у Берліні, повідомили в Міністерстві енергетики. 

«Партнери G7+ оголосили про додаткову допомогу енергетичному сектору на суму понад $1 млрд після останніх атак», – написали в Міненерго.

Ця сума складається з понад 70 мільйонів євро нових грантових внесків до Фонду підтримки енергетики України, 500 мільйонів доларів нового фінансування від США для підтримки енергетичного сектору, 300 мільйонів євро додаткового фінансування від ЄБРР та щонайменше 47 мільйонів доларів додаткового гранту від Світового банку та донації у формі гуманітарної допомоги від держав-членів ЄС.

Відключення світла у Харкові

Навесні 2024 року українські енергооб’єкти піддавалися серіям ракетних та дронових обстрілів зі сторони РФ. Це призвело до знищення близько 80% об’єктів генерації та третини гідрогенерації. Про це 11 червня під час Конференції з відновлення України у Берліні повідомив президент Володимир Зеленський. Вже у травні в регіонах Україні повернулися до графіків відключень світла.

Харків втратив основні потужності генерування теплової та електричної енергії міста після російської атаки, яка сталася 22 березня. За словами Харківського міського голови Ігоря Терехова, ТЕЦ-5 повністю зруйнована. Через це неможливе виробництво ані електричної, ані теплової енергії. Пізніше начальник ОВА Олег Синєгубов сказав, що на відбудову ТЕЦ-5 підуть роки.

Всі електростанції, атаковані та пошкоджені російськими військами під час ракетного удару 22 березня, мають бути відремонтовані, повідомив голова правління НЕК «Укренерго» Володимир Кудрицький. За його словами, термінів відновлення харківської ТЕЦ-5 не називають, щоб не надавати Росії інформацію про ступінь ураження об’єкта.

Читайте також