Наразі у ньому проживає лише три родини, але, у разі повернення, інших мешканців підключатимуть за заявками.

У Оскільській громаді на Харківщині енергетики повернули світло до села Сулигівка, яке було знеструмлене з 2022 року. Про це повідомили у Харківобленерго.

«Руйнування на території села – колосальні: влітку 2022 року тут точилися найзапекліші бої. Інфраструктура була зруйнована повністю. Підстанції розбиті, знищені повітряні лінії електропередачі. Відновлення розпочали практично з нуля. Також довелося чекати, поки сапери проведуть розмінування», – розповіли енергетики.

Наразі у Сулигівці проживає тільки три родини, будинки яких вже заживлено. Якщо до села будуть повертатися люди, енергетики підключатимуть їхні оселі за заявками.

Також у Харківській області через пошкодження обладнання на підстанції залізниці короткочасно знеструмлювалися споживачі. Про це повідомили у Міністерстві енергетики.

За минулу добу вдалося заживити 130 абонентів, які знеструмлювалися через бойові дії. Залишаються знеструмленими через обстріли 37,2 тисячі абонентів в регіоні.

Підготовку до нового опалювального сезону в Харківській області розпочали ще в січні 2024 року. Працюють над відновлення системи, впровадженням децентралізації, а також залученням найсучасніших технологій у сфері електроенергії.

Також на Харківщині запустять пілотний проєкт для впровадження найсучасніших технологій альтернативних джерел електро- і теплопостачання, не тільки в Україні, але й в Європі.

Читайте також

  • Червоний Хрест передасть Харківщині 13 модульних котелень.