Держкіно починає національний тур «Кіно заради перемоги», який пройде в межах заходів до Дня Незалежності України за підтримки Офісу Президента України. 

Про це повідомила пресслужба на сторінці у фейсбук. 

Тур розпочався з 6 серпня і триватиме до кінця вересня 2022 року у 15 областях України: Київській, Черкаській, Вінницькій, Хмельницькій, Львівській, Тернопільській, Івано-Франківській, Закарпатській, Рівненській, Волинській, Житомирській, Полтавській, Харківській, Чернівецькій та Запорізькій.

Кінопокази проходитимуть у громадах-осредках, де перебувають внутрішньо переміщені особи та у військових частинах. 

Крім звичного перегляду фільмів у кінозалі, кінопокази туру відбудуться також завдяки кіномобілю, спеціально створеному фондом «МХП-Громаді» та Асоціацією «Дивись українське!». Цей кінокомплекс – абсолютно мобільна та автономна платформа на базі спеціального автопричепу, з великим LED-екраном високої якості, автономним звуко- та електрозабезпеченням, – йдеться у повідомленні. 

До програми входять українські повнометражні ігрові, документальні та короткометражні фільми різних жанрів та авторів. 

Амбасадорами проєкту стануть актори та режисери Ада Роговцева та Катерина Степанкова, Богдан Бенюк та Ахтем Сеітаблаєв та інші.

Нагадаємо: українська стрічка «Мати Апостолів» Зази Буадзе отримала головну премію кінофестивалю Asia Film Art у Гонконзі.