Цього року держава спрямує на сектор безпеки та оборони майже два трильйони гривень.

Про це розповів прем’єр-міністр Денис Шмигаль на Регіональному економічному форумі.

Він додав, що торік Україна перевела економіку на «воєнні рейки». Весь бюджет мирного часу направили на сектор безпеки й оборони, на закупівлю і виробництво всього необхідного для Збройних сил.

«Буде майже 2 трильйони гривень спрямовано на сектор безпеки та оборони в цьому році. Ще 1,5 трильйона ми маємо від наших партнерів і спрямовуємо на соціальний бюджетний гуманітарний напрямок. Фактично всі наші зарплати та пенсії, усі наші витрати бюджетні, які в мирний час фінансувалися із державного бюджету, сьогодні фінансуються з держбюджету завдяки підтримці міжнародних партнерів та друзів», — сказав Шмигаль.

За словами глави уряду, цього року в бюджеті вперше закладено кошти на виробництво боєприпасів, техніки та дронів.

Також Шмигаль зазначив, що в України п’ять пріоритетів: розмінування, відновлення житла, критичної інфраструктури, енергетики, економіки

Крім того, у бюджеті заклали кошти на розвиток індустріальних парків, підтримку законодавства про «інвестиційних нянь», гранти для малого й середнього бізнесу.

У вересні уряд ухвалив проєкт бюджету на 2024 рік із власними доходами загального фонду бюджету в 1 трлн 560 млрд гривень і видатками загального фонду в 3 трлн 108 млрд гривень. Проєкт мають подати у Верховну Раду.

Читайте також

  • Україна запустить ринок послуг із гуманітарного розмінування через Prozorro.