На Харківщині розпочали роботи з відбудови 48 багатоквартирних житлових будинків, 8 закладів охорони здоров’я, 4 закладів освіти та 2 адміністративних будівель.

Про це повідомив директор Департаменту містобудування та архітектури ХОВА Антон Коротовських.

Він уточнив, що впродовж 2023 року на відновлення Харківщини з фонду ліквідації наслідків збройної агресії виділили більш ніж 944 мільйони гривень на 62 об’єкти та понад 228 мільйонів гривень на придбання комунальної техніки для громад області.

Спочатку будуть відновлювати будинки та соціальну і критичну інфраструктуру.

На 48 проєктів із відбудови будинків виділили 602,3 мільйона гривень. По 26 проєктах уже розпочато роботи: 17 — у Дергачах, 3 — у Старому Салтові, 2 — у Лозовій, по 1 — у Золочеві, Чугуєві, Балаклії, Новій Гусарівці.

«На завершальному етапі — проведення будівельних робіт по трьох проєктам відновлення багатоквартирних житлових будинків у Старому Салтові. Там залишилося виконати роботи з фарбування фасаду будівель та внутрішні оздоблювальні роботи місць загального користування. Ще закінчують три проєкти відновлення багатоквартирних житлових будинків у Дергачах», — розповів Коротовських.

Також виділили 150,2 мільйона гривень на 4 проєкти з відновлення закладів освіти. Зокрема, у Старому Салтові вже розпочато роботи. Ще три проєкти — у Чугуєві, Люботині та Мерефі — стартують одразу після отримання дозволу на виконання будівельних робіт.

Ще 131,5 мільйона гривень виділили на 8 проєктів із відбудови медустанов. По 7 об’єктам уже розпочато роботи: в обласній дитячій клінічній лікарні, у Центрі первинної медико-санітарної допомоги міста Дергачі та в амбулаторіях у Лісному, Руській Лозовій, Великих Проходах, Малих Феськах, Старому Салтові.

Також уже почали відновлювальні роботи в адмінбудівлях міста Ізюм та села Руська Лозова на суму понад 60 мільйонів гривень.

Читайте також

  • Понад 1400 медзакладів пошкоджено в Україні за час повномасштабного вторгнення.