Кожен громадянин зможе моніторити зміни, які відбулися з наборами даних Єдиному державному порталові. Сервіс фіксуватиме, всі дії розпорядника з інформацією. Мета проєкту — контролювати відкритість та прозорість дій розпорядників даних, зазначили в Мінцифрі.

Що це означає?

Сервіс створили для того, щоб забезпечити доступність наборів даних і підвищити прозорість розпорядників та адміністратора Порталу відкритих даних.

«Відкритий доступ до даних — основа прозорості та підзвітності влади. Саме для цього Clarity Project запускає сервіс Open Data Watchdog. Це зручний інструмент, який дозволяє відстежувати дії з наборами даних на Єдиному державному порталі відкритих даних», — зазначили у Мінцифрі.

З моменту тестового запуску в березні Open Data Watchdog ідентифікував понад 160 вилучених наборів даних, що може свідчити про приховані мотиви розпорядників інформації.

Ознайомитися з сервісом Open Data Watchdog можна за посиланням, а відстежувати зміни на порталі відкритих даних — у Telegram.

  • За два місяці Мінцифра має закінчити розробку проєкту із цифровізації військово-лікарської комісії та презентувати його.

Підписуйтесь на нас у Facebook і Telegram, переглядайте YouTube.