У Національній комісії з державного регулювання у сферах електронних комунікацій пояснили, чому під час вимкнення світла поступово зникає мобільний зв’язок. 

Базова станція мобільного зв’язку не працює без електрики, тому коли її вимикають, сигнал слабшає, а потім взагалі зникає, пояснює регулятор. 

У НКЕК зазначили, що станції обладнанні резервним джерелом живлення – це акумуляторні батареї, які автоматично вмикаються, коли відключають світло. Завдяки ним, базові станції здатні працювати автономно ще від двох до п’яти годин, за умови повної зарядки. 

«Суттєве навантаження на мережу зменшує термін автономної роботи. Зокрема, для забезпечення мобільного інтернету стандарту 4G базові станції використовують більше електроенергії. Тому під час блекаутів мобільні оператори відключають частину обладнання (наприклад окремі частотні діапазони або стандарти), щоб надавати пріоритет голосовим послугам зв’язку», – йдеться у роз’ясненні.

Регулятор додає, що в період блекауту краще користуватися послугами SMS та месенджерів. Вони поглинають менше ресурсів, ніж мобільний інтернет.

Підписуйтесь на нас у Telegram і Facebook, переглядайте YouTube та TikTok.