На це впливає рівень народжуваності, висока передчасна смертність та масштабний відтік громадян за кордон.

На початок цього року, за даними Інституту демографії та соціальних досліджень НАН України, в країні налічувалося від 28 до 34 мільйонів осіб (у межах країни на 1 січня 2022 року). Однак дослідники припускають, що чисельність населення країни до 2030 року може становити від 24 до 32 мільйонів. Про це повідомляє Слово і Діло.

На зменшення кількості населення впливають рівень народжуваності, висока передчасна смертність та масштабний відтік громадян за кордон. Так, рівень народжуваності на початку 2022 знизився до 1,2, у той час, як для підтримки чисельності населення потрібно мінімум 2,1. 

У 2019 році ООН у своєму звіті прогнозувало зменшення населення України на 2050 рік до майже 35 мільйонів. На сьогодні організація припускає, що кількість громадян України до 2050 року може зменшитися до 29 мільйонів. 

Нагадаємо, за словами голови харківської обласної військової адміністрації Олега Синєгубова, станом на 14 вересня 2023 року на Харківщині проживає 2,4 мільйона людей. У Харкові наразі 1,3 мільйона мешканців. 

Кількість жителів у Харкові та області зменшилась, порівняно з минулими роками, однак, зараз люди активно повертають в місто та на деокуповані території.

Нещодавно у Харкові спостерігалась вже четверта хвиля повернення містян додому. Це пов’язують з початком навчального року. Також область нараховує 517 тисяч внутрішньо переміщених осіб.

Читати також:

  • Понад півмільйона внутрішньо переміщених осіб зареєстровано на Харківщині.
  • До Харкова знову масово повертаються люди – Терехов.