Під час війни боржників за комунальні послуги в Харкові відключати не будуть, пише пресслужба Харківської міськради з посиланням на слова міського голови Харкова Ігоря Терехова.

За його словами, борги за послуги житлово-комунальних підприємств громадянам збережуться, проте через «скрутне фінансове становище» мешканців в умовах війни їх не відключатимуть за несплату.

Раніше посадовець вже заявляв, що місто не буде відключати боржників від комунальних послуг на тлі скасування мораторію. «Щодо електроенергії, то домовлятимемося з відповідними службами», — сказав Терехов.

Мораторій на відключення боржників від комунальних послуг

29 грудня постановою Уряду скасовано заборону на припинення житлово-комунальних послуг, нарахування штрафів та пені, а також на стягнення заборгованості населення за житлово-комунальні послуги.

Голова Держенергонагляду Руслан Слободян зазначив, що мораторій залишиться лише на прифронтових територіях та в районах бойових дій. Його скасування пояснив «несправедливістю, оскільки в прифронтових регіонах люди платили за комунальні послуги більше, ніж у тилових районах» та тим, що «деякі споживачі скористалися мораторієм, щоб не платити за комунальні послуги взагалі».

Слободян зазначив, що перед відключенням боржник отримає попередження та час на погашення заборгованості. Також можлива реструктуризація боргу на 3-6 місяців.

Відповідно до постанови, відключенню підлягатимуть споживачі з «суттєвими» боргами за комунальні послуги, аби уникнути цього, можна домовитися з постачальником про розстрочку боргу. Якщо людина відмовляється платити й реструктуризувати борг, постачальник може звернутися до суду. Але лише якщо сума боргу перевищує 142 тисячі гривень.

Також можна анулювати борги, нараховані за час, коли ніхто не мешкав у житлі. Якщо будинок пошкоджено чи зруйновано під час бойових дій, але нарахована плата за комуналку, про це треба повідомити орган місцевого самоврядування — тоді заборгованість має бути скоригована.

Читайте також

  • Тарифи на електроенергію в Україні до кінця цього опалювального сезону підіймати не планують, повідомив міністр енергетики Герман Галущенко