Мер Харкова Ігор Терехов заявив, що місто не буде відключати боржників від комунальних послуг, попри скасування мораторію.

Про це повідомила пресслужба Харківської міськради.

Свою заяву аргументував тим, що у багатьох харків’ян немає коштів для оплати комунальних рахунків. Тому комунальні підприємства Харкова й надалі постачатимуть тепло, воду та електроенергію неплатникам.

«Щодо електроенергії, то домовлятимемося з відповідними службами», — пообіцяв мер.

Терехов також заявив, що комунальні підприємства самі своєчасно розраховуються за електроенергію.

Мораторій на відключення боржників від комунальних послуг

29 грудня постановою Уряду скасовано заборону на припинення житлово-комунальних послуг, нарахування штрафів та пені, а також на стягнення заборгованості населення за житлово-комунальні послуги.

Голова Держенергонагляду Руслан Слободян зазначив, що мораторій залишиться лише на прифронтових територіях та в районах бойових дій. Його скасування пояснив «несправедливістю, оскільки в прифронтових регіонах люди платили за комунальні послуги більше, ніж у тилових районах» та тим, що «деякі споживачі скористалися мораторієм, щоб не платити за комунальні послуги взагалі».

Слободян зазначив, що перед відключенням боржник отримає попередження та час на погашення заборгованості. Також можлива реструктуризація боргу на 3-6 місяців.

Відповідно до постанови, відключенню підлягатимуть споживачі з «суттєвими» боргами за комунальні послуги, аби уникнути цього, можна домовитися з постачальником про розстрочку боргу. Якщо людина відмовляється платити й реструктуризувати борг, постачальник може звернутися до суду. Але лише якщо сума боргу перевищує 142 тисячі гривень.

Також можна анулювати борги, нараховані за час, коли ніхто не мешкав у житлі. Якщо будинок пошкоджено чи зруйновано під час бойових дій, але нарахована плата за комуналку, про це треба повідомити орган місцевого самоврядування — тоді заборгованість має бути скоригована.

Читайте також

  • Армія РФ обстріляла з авіації шість населених пунктів на Харківщині