В Україні 470 тис. га земель сільськогосподарського призначення заміновано, обстежили лише 17,5% замінованих територій. З них 57 тис. га — сільськогосподарського призначення, зазначили в Міністерстві аграрної політики та продовольства України.

«Процес розмінування звільнених територій не припиняється. Але цей процес складний і розтягнеться на десятиліття. На сьогодні в Україні розмінування проводять понад 2600 саперів з державних і приватних структур. З такою потужністю нам знадобиться понад 20 років, щоб очистити лише землі сільськогосподарського призначення», — наголосив Міністр аграрної політики та продовольства України Микола Сольський.

Для пришвидшення цього процесу Україна гостро потребує спецтехніку. Для порівняння, сапер вручну очищає 15-20 кв. м на добу, а техніка для розмінування — 6 кв. км. При цьому, зберігається максимальна безпечність для саперів.

Під час онлайн виступу на засіданні міністрів сільського господарства країн G7, яке проходить у Японії, Сольський підкреслив, що міжнародна підтримка пришвидшить процес розмінування та збереже життя українців, які змушені щоденно ризикувати.

Щоб пришвидшити розмінування полів та вчасно почати посівну, українські фермери самотужки. Журналісти Gwara Media дізналися, аграрії в селище Леб’яжому на Харківщині розміновують власну землю за допомогою трактора на дистанційному управлінні.

Від початку повномасштабної війни Україна експортувала майже 59 млн тонн сільськогосподарської продукції.

Підписуйтесь на нас у Facebook і Telegram, переглядайте YouTube та TikTok.