Збройна агресія Росії поставила під загрозу освіту та світле майбутнє українських дітей. Про це, у Міжнародний день освіти попереджає ЮНІСЕФ.
Всього близько 5,3 мільйона з них стикаються з перешкодами в отриманні освіти, а 3,6 мільйона постраждали від закриття шкіл. Організація переймається, що діти втратять найкращі роки для соціалізації та отримання фундаментальних знань через російсько-українську війну.
«Кожна дитина повинна мати доступ до якісної та безпечної освіти, навіть в умовах війни. Освіта має вирішальне значення для добробуту та розвитку дітей. Її не можна поставити на паузу, не ризикуючи майбутнім цілого покоління. Життя мільйонів дітей буде значно важчим, якщо ми не допоможемо їм продовжити освіту зараз», — підкреслив голова Представництва ЮНІСЕФ в Україні Мурат Шахін.
З початку повномасштабного вторгнення понад 2600 шкіл було пошкоджено, а понад 400 — зруйновано повністю. Лише четвертина українських шкіл розпочали очний навчальний процес у вересні.
Постійні обстріли цивільної та критичної інфраструктури, блекаути заважають адекватному освітньому процесу і засвоєнню нових знань як очно, так і онлайн.
ЮНІСЕФ розширив програми допомоги та підтримки дітей в Україні, щоб забезпечити безперервність навчання для кожної дитини в умовах воєнного часу. Зокрема, з лютого минулого року майже 1,5 мільйона найуразливіших дітей в Україні отримати доступ до освіти. Фонд також поставляє гуманітарну та технічну допомогу.
Крім того, організація на сьогодні облаштувала понад 150 дитячих точок «Спільно» по всій країні, де діти різного віку можуть неформально навчатися та цікаво проводити час.
Дитячий фонд ООН (UNICEF) відкрив представництво у Києві у 1997 році. З початку збройного конфлікту на сході України та протягом повномасштабної війни, організація активно допомагає із забезпеченням гуманітарних потреб цивільних.
- «Безпека вдома під час війни»: ДСНС і UNICEF запустили інформаційну кампанію
- Як допомогти дітям-сиротам у Харкові? Усиновлення та опіка під час війни
Підписуйтесь на нас у Facebook і Telegram, переглядайте YouTube та TikTok.