Дизайнери все більш мають попит на ринку праці, адже галузь в Україні продовжує розвиватись навіть попри війну. Насправді цей фах навряд чи втратить популярність. Чим більше з’являється компаній, тим більше роботи у дизайнерів. Бо погодьтесь, що це за фірма, яка не потребує ідентифікації (логотипи, візитівки, реклама)?

Щоб швидко опанувати нові компетенції, ще й робити це не виходячи з дому — можна прослухати онлайн-курс (тим паче, що в мережі їх чимало). Gwara Media проаналізувала купу ресурсів про графічний дизайн та обрала для вас п’ять найцікавіших. За допомогою них ви прокачаєте навички UX, зможете працювати швидше й ефективніше та значно підвищите свої скіли. Вони ще й безплатні. Тож поїхали 💪

1. Еллен Луптон і Дженніфер Коул Філліпс «Основи графічного дизайну: ключові принципи візуального проєктування» – безплатний онлайн-курс освітньої платформи Skillshare Design

skillshare.com

Спікери цього курсу розповідають про те, що розуміння дизайну приходить зі знання основних принципів. Онлайн-курс навчить:

  • визначати 5 основних принципів проєктування;
  • використовувати основні принципи в щоденних проєктах;
  • критично ставитися до своєї роботи.

2. Мінікурс «Adobe Illustrator для новачків» від Вероніки Полякової

 

Авторка курсу – професійна графічна дизайнерка, випускниця Британської вищої школи дизайну. Вероніка має 10-річний досвід роботи у сфері дизайну, створює ілюстрації, логотипи, займається айдентикою, веб- і моушндизайном. Авторка розповідає про інтерфейси та інструменти популярного графічного редактора.

Вона запевняє, що набуті навички стануть корисними у створенні фірмового стилю, логотипів, візиток, оформлення книг, ілюстрацій, дудлів, верстки сайтів та моушндизайну.

3. Друкарня, яка працює: композиція і шрифти у шрифтовому мистецтві – онлайн-курс Еллен Луптон

 

«Хорошу типографіку приємно читати. Погана типографіка висмоктує енергію з вашого контенту і залишає її мертвою на узбіччі дороги», – Еллен Луптон.

На курсі ви зрозумієте, як розпізнати й використати гарний шрифт, як проєктувати особливі композиції, як створити візитівку (використовуючи елементи типографіки, описані в кожному уроці). Курс буде корисний як дизайнерам-початківцям, так і професіоналам, які хочуть підтягнути свої знання й підвищити кваліфікацію.

4. Антер Кілі «Вступ до типографіки»  – безплатний освітній курс Каліфорнійського інституту мистецтв

Антер Кілі вважає, що типографіка – це мистецтво маніпулювання візуальною формою мови та виступає важливою галуззю навичок і знань графічних дизайнерів. Відеолекції доповнені серією із трьох завдань, які оцінюють колеги. На завершення автор пропонує створити повномасштабний плакат, заснований на правилах типографіки.

5. Школа дизайну Canva: початкові знання принципів графічного дизайну з простими вправами

Цей курс складається з 12 відеоуроків, які ведуть дизайнери сервісу. Основні теми курсу: мудборд, шрифти, колір, вирівнювання та ін. Кожен з уроків містить вправи для закріплення матеріалу, тому приготуйтесь до домашнього завдання.

Виконувати вправи пропонують у редакторі Canva. Canva – це багатоплатформовий вебсервіс для створення графічного дизайну. Він складається з колекції редагованих шаблонів, мільйонів стокових зображень, шрифтів та ілюстрацій. За допомогою вбудованого в сервіс редактора можна створювати новий дизайн або редагувати готовий шаблон.

Бонусом пропонуємо 10 сайтів для натхнення графічних дизайнерів

Pinterest. Один із найвідоміших ресурсів. До нього йдуть дизайнери найрізноманітніших спеціалізацій у пошуках натхнення. Зручна функція на Pinterest – створення власної збірки.

Behance. Тут зібрана чимала колекція вдалих прикладів у будь-якій сфері дизайну, можна стежити за новими проєктами, підписатися на найцікавіших дизайнерів і студії.

Awwwards. Ресурс присвячений найкращим роботам у вебдизайні. Тут можна знайти підбірки крутих сайтів за день, тиждень, місяць або рік.

Synapticstimuli. Галерея різноманітних проєктів. Розвиває почуття прекрасного.

One page love. Чудовий ресурс з підбіркою односторінкових сайтів. Усім, хто займається лендінгом, дивитися обов’язково.

Sites we like. Тут можна знайти авторські добірки цікавих сайтів, різноманітних стилів і запропонувати свій.

Design shack. Сайт для дизайнерів, де не хвалять, а критикують. Новачки дізнаються для себе багато корисного.

Book cover archive. Сайт стане в пригоді не тільки тим, хто займається оформленням обкладинок книг, але й тим, кому постійно треба підбирати  шрифти.

House of buttons. Тут ви знайдете безліч цікавих прикладів оформлення кнопок на сайті, безліч з них — з готовою анімацією.

Creative bloq. Міжнародний інтернет-журнал із цифрового мистецтва.