Telegram-bot "Perevirka" is against fake news

Навиками графічного дизайну зараз має володіти чимало фахівців, для яких це не основна справа. Щоб швидко і якісно опанувати нові компетенції, не виходячи з дому, достатньо прослухати онлайн-курс. У мережі їх чимало.

Ми ж зібрали 5 найкорисніших і найцікавіших безкоштовних ресурсів про графічний дизайн: його принципи, історію, про типографіку тощо. За допомогою цих ресурсів ви навчитеся нових фішкок, прокачає навички UX і зможете працювати швидше та ефективніше.

1. Еллен Луптон і Дженніфер Коул Філліпс «Основи графічного дизайну: ключові принципи візуального проєктування» – безкоштовний онлайн-курс освітньої платформи Skillshare Design

Спікери курсу «графічний дизайн» Еллен Луптон і Дженніфер Коул Філліпс розповідають про те, що розуміння дизайну приходить зі знання основних принципів. Онлайн-курс навчить:

  • визначати 5 основних принципів проєктування;
  • використовувати основні принципи в щоденних проєктах;
  • критично ставитися до своєї роботи.

2. Мінікурс «Adobe Illustrator для новачків» від Вероніки Полякової

1. Еллен Луптон і Дженніфер Коул Філліпс «Основи графічного дизайну: ключові принципи візуального проєктування» – безкоштовний онлайн-курс освітньої платформи Skillshare Design

Авторка курсу – професійна графічна дизайнерка, випускниця Британської вищої школи дизайну Вероніка Полякова. Вона має 10-річний досвід роботи у сфері дизайну, створює ілюстрації, логотипи, займається айдентикою, веб- і моушндизайном. Авторка розповідає про інтерфейси та інструменти популярного графічного редактора.

Вероніка обіцяє, що набуті навички стануть корисними у створенні фірмового стилю, логотипів, візиток, оформлення книг, ілюстрацій, дудлів, верстки сайтів, моушндизайну.

3. Друкарня, яка працює: композиція і шрифти у шрифтовому мистецтві – онлайн-курс Еллен Луптон

Мінікурс «Adobe Illustrator для новачків» від Вероніки Полякової

Хорошу типографіку приємно читати. «Погана типографіка висмоктує енергію з вашого контенту і залишає її мертвою на узбіччі дороги», – Еллен Луптон.

На курсі ви зрозумієте, як розпізнати і використовувати чудовий шрифт, як проєктувати особливі композиції. Авторка розповість, як створити візитівку, використовуючи елементи типографіки, описані в кожному уроці. Цей онлайн-курс з типографіці буде корисний як дизайнерам-початківцям, так і професіоналам, які хочуть підтягнути свої знання і підвищити кваліфікацію.

4. Антер Кілі «Вступ до типографіки»  – безкоштовний освітній курс Каліфорнійського інституту мистецтв

АНТЕР КІЛІ «ВСТУП ДО ТИПОГРАФІКИ» – БЕЗКОШТОВНИЙ ОСВІТНІЙ КУРС КАЛІФОРНІЙСЬКОГО ІНСТИТУТУ МИСТЕЦТВ

 

Антер Кілі вважає, що типографіка – це мистецтво маніпулювання візуальної формою мови. Типографіка є важливою галуззю навичок і знань графічних дизайнерів. Народжена задовго до сучасного графічного дизайну, вона містить правила, терміни, практичні та історичні аспекти, пов’язані з ним.

Відеолекції доповнені серією із трьох завдань, які оцінюють колеги. На завершення автор пропонує створити повномасштабний плакат, заснований на правилах типографіки.

5. Школа дизайну Canva: початкові знання принципів графічного дизайну з простими вправами

5. Школа дизайну Canva: початкові знання принципів графічного дизайну з простими вправами

Курс «Основи графічного дизайну» складається з 12 відеоуроків. Уроки курсу ведуть дизайнери сервісу. Основні теми курсу: мудборд, шрифти, колір, вирівнювання та ін. Кожен з уроків курсу містить відеоурок і вправи для закріплення матеріалу.

Виконувати вправи пропонують у редакторі Canva. Canva – це багатоплатформовий вебсервіс для створення графічного дизайну. Він складається з колекції редагованих шаблонів, мільйонів стокових зображень, шрифтів та ілюстрацій. За допомогою вбудованого в сервіс редактора можна створювати новий дизайн або редагувати готовий шаблон.

БОНУС: 10 сайтів для натхнення графічних дизайнерів

Pinterest. Часто це перший ресурс, на який йдуть дизайнери найрізноманітніших спеціалізацій у пошуках натхнення. Зручна функція на Pinterest – створення власної збірки.

Behance. На сайті зібрано чималу колекцію вдалих прикладів у будь-якій сфері дизайну, можна стежити за новими проєктами, підписатися на найцікавіших дизайнерів і студії.

Awwwards. Ресурс присвячений найкращим роботам у вебдизайні. Тут можна знайти підбірки найкращих сайтів за день, тиждень, місяць або рік.

Synapticstimuli. Галерея різноманітних проєктів. Розвиває почуття прекрасного.

One page love. Чудовий ресурс з підбіркою односторінкових сайтів. Усім, хто займається Лендінзі, дивитися обов’язково.

Sites we like. Можна знайти авторські добірки красивих сайтів різноманітних стилів і запропонувати свій сайт теж.

Design shack. Сайт для дизайнерів, де не хвалять, а критикують. Новачки, напевно, дізнаються для себе багато корисного.

Book cover archive. Сайт стане в нагоді не тільки тим, хто займається оформленням обкладинок книг, але й тим, хто постійно потрібно підбирати хороші шрифти.

House of buttons. Тут можна знайти безліч цікавих прикладів оформлення кнопок на сайті (багато з готовою анімацією).

Creative bloq. Міжнародний інтернет-журнал із цифрового мистецтва.

Теги:

#дизайн #освіта