Безкоштовна англійська для українців. Розповідаємо про проєкт ENGin

Анна Нікуліна - 03 Травня 2022 | 13:40

ENGin — це неприбуткова організація, що поєднує українську молодь з іноземцями, носіями англійської мови, для безкоштовної розмовної онлайн-практики та налагодження міжкультурних зв’язків. 

Програма запрошує молодь віком 13-30 років та волонтерів віком від 14 років.

«Росія намагається ізолювати, знищити Україну, тому наша робота зі створення зв’язків між Україною та світом ніколи не була такою важливою, як зараз. І оскільки освіта багатьох українських студентів перервалася – через закриття шкіл, необхідність евакуації тощо – наша безкоштовна освітня можливість може заповнити деякі з цих прогалин», – розповідає засновниця організації ENGin Катеріна Манофф.

У зв’язку з повномасштабним вторгненням у країну, проєкт також розширив вікові межі для потенційних учасників. Тепер проєкт охоплює не лише аудиторію студентів. Багато молодих українців сьогодні втратили роботу і можливість продовжувати свій розвиток, тож організатори хочуть їм допомогти.

Сьогодні українська молодь, учасники проєкту, діляться історіями про Україну зі спікерами та організаціями у США, Індії, Африці, дають інтерв’ю міжнародним ЗМІ.

За задумом, кожна пара учасник-волонтер – це нитка, яка пов’язує Україну зі світом. І вже незабаром покоління компетентних молодих українців, які вільно володіють англійською, відбудує нашу країну.

Діяльність ENGin у цифрах:

  • програма почала роботу в березні 2020 року
  • безкоштовною можливістю скористалися вже більше 6 тисяч українських
  • студентів
  • 95% наших студентів покращують свій рівень англійською вже за три
  • місяці навчання в ENGin
  • Програма має 134 партнери серед шкіл та університетів в Україні та США

«До того, як я почала практикувати англійську мову з носієм, навіть речення сформулювати англійською не могла. А зараз використовую перекладач максимум пару разів за розмовну сесію, й то — для перекладу рідковживаних слів. Також розмова з людиною з іншої країни дає можливість дізнатися багато цікавого про Америку. Мій волонтер допомагає мені стабільно раз-два на тиждень вчити англійську, хоча до ENGin мені було дуже складно себе мотивувати», – говорить Єлизавета Димченко, студентка ENGin.

engin
Студентка Єлизавета

Як долучитись до участі в програмі?

  • заповнити коротку заявку, де вказати свої вподобання та хобі (щоб команда ENGin знайшла для вас партнера зі схожими інтересами);
  • пройти короткий тест з англійської мови; 
  • поспілкуватися під час інтерв’ю з представниками команди

Після цього організатори формують пари за інтересами – і починаються заняття. Графік і платформу для онлайн-зустрічей учасники обирають самостійно.

Програма ENGin також відкрита до партнерства з навчальними закладами та освітніми організаціями. Всі контакти — на сайті проєкту.

Матеріал в рубриці “Пряма мова” є видом матеріалу, який відображає винятково точку зору автора. Вона не претендує на об’єктивність та всебічність висвітлення теми, про яку йдеться. Точка зору редакції Gwara Media може не збігатися з точкою зору автора. Редакція не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія в рамках власної редакційної політики.

Цю історію опубліковано за підтримки Європейського фонду за демократію (EED). Його зміст не обов’язково відображає офіційну позицію EED. Інформація чи погляди, висловлені у цьому матеріалі, є виключною відповідальністю його авторів.

Якщо ти знайшов помилку, виділи потрібний фрагмент та натисни Shift + Enter.