Хороші новини для українських кінематографістів, чиї проєкти наближаються до етапу монтажу. Асоціація кіноіндустрії України за підтримки Українського культурного фонду оголошує конкурсний відбір фільмів для участи в лабораторії кіномонтажу в Україні Final Cut Lab. Заявки можна подавати до 30 липня.

Про це у Facebook повідомляє пресслужба Асоціації.

First Cut Lab – це міжнародна лабораторія кіномонтажу, що відбувається під керівництвом Метью Дарраса. До участи в Лабораторії залучають міжнародних кінопрофесіоналів, які будуть оцінювати роботи конкурсантів. Серед них – артдиректори і відбірники фестивалів класу «А», дистриб’ютори, міжнародні агенти з продажу, досвідчені продюсери, режисери та режисери монтажу.

Цьогоріч у зв’язку з пандемією коронавірусу Лабораторія кіномонтажу в Україні відбудеться протягом липня–вересня в уже звичному онлайн-форматі. На думку організаторів, це допоможе залучити більшу кількість фахівців, які своєю чергою зможуть приділити більше часу роботі над кожним окремим проєктом. «Участь фільму в лабораторії такого рівня стає запорукою подальшої успішної фестивальної, дистрибуційної та прокатної історії», – кажуть вони.

Дати проведення власне Лабораторії – 14–18 вересня 2020 року. Участь у Лабораторії відбуватиметься за наступними етапами:

  • підготовча розмова про фільм;
  • перегляд фільму;
  • його обговорення з усіма фахівцями з питань монтажу історії і розвитку художнього потенціалу на фестивалях і для кінотеатрального показу;
  • обробка монтажу фільму з консультантом-режисером монтажу та надання завдань для подальшої роботи над проєктом;
  • завершальне обговорення стрічки і рекомендації.

До участи в конкурсі приймають українські ігрові повнометражні фільми на монтажно-тонувальному етапі. Відбір фільмів здійснює відбірковий комітет First Cut Lab, який складається з міжнародних фахівців під керівництвом Метью Дарраса і Віма Ванакере.

Окрім того, організатори приготували ще два сюрпризи для українських кінематографістів. По-перше, 16 вересня відбудеться відкрита лекція і дискусія «Доходи і розподіл від міжнародного продажів і дистрибуції», і в її межах – обговорення кейсів/практики з міжнародних продажів і дистрибуції. По-друге, команди-учасники Лабораторії зможуть подивитися монтажні версії своїх робіт у кінотеатрі на великому екрані.

Кураторами і адміністраторами заходу з українського боку є виконавча директорка Асоціації кіноіндустрії України Іванна Хітцінська і продюсерка Наталя Лібет, які вже працювали із First Cut Lab в Україні у 2019 році.

Ознайомитися з докладними умовами конкурсного відбору та вимог до проєктів, а також подати заявку можна тут.

Теги:

#кіно #конкурси