Однак і українська оборона тут «зводилася протягом довгого часу і використовуються не на користь противника».

Росіяни концентрують основні свої зусилля на Куп’янському напрямку. Про це повідомив у ефірі телемарафону начальник пресслужби ОСУВ «Хортиця» Ілля Євлаш.

«Ворог зараз саме у смузі відповідальності ОСУВ “Хортиця” концентрує свої основні зусилля на Куп’янському напрямку, а саме — поблизу Синьківки, Лиман Перший – там зараз ідуть інтенсивні бої, тому що Куп’янськ для ворога зараз на нашій ділянці – це найголовніша ціль, оскільки це являється одним з таких логічних хабів, який дозволить їм перекидати свої резерви залізничним шляхом, на базі також звичайної будь-якої урбанізованої місцевості можна розмістити командні пункти, склади, можна розмістити людей», – сказав Євлаш.

Однак, за його словами, наша оборона досить потужна і зводилася протягом довгого часу.

«Ми пам’ятаємо, що ворог розпочав свій наступ іще з середини жовтня, який триває досі, але він не може тривати вічно. Звичайно, на це ворогу потрібно дуже багато ресурсів, не дивлячись на те, що він досить потужний і чисельний, великий, це не означає, що він постійно буде проводити наступальні дії», – сказав Євлаш.

Він додав, що війська РФ намагаються підтримувати ці дії до так званих виборів, бо росіянам дуже важливо показати якісь результати. Зараз на Куп’янському напрямку не спостерігають потужних наступальних угрупувань.

За даними видання «Forbes», Росія зібрала на Куп’янському напрямку 500 танків, понад 600 бойових машин, сотні гаубиць та 40 тисяч війська. Російська армія має на меті до березня 2024 року — виборів президента РФ — повністю захопити Донецьку і Луганську області та частину Харківської області до річки Оскіл.

Начальник Харківської ОВА Олег Синєгубов прокоментував інформацію видання Forbes про наступ російських військових на Куп’янському напрямку.

За його словами, армія РФ намагається наступати на цьому напрямку з лютого минулого року. Російські війська в Куп’янському районі щодня завдають ударів усім наявним арсеналом — авіабомбами, артилерією, РСЗВ та дронами. Загалом на всіх ділянках фронту вже понад пів року тривають бої високої інтенсивності.

На початку грудня 2024 року американський Інститут вивчення війни (ISW) повідомляв, що Кремль, вірогідно, поставив перед російськими військовими завдання захопити Авдіївку і Куп’янськ до виборів у березні 2024 року.26 жовтня 2023 року начальник служби зв’язків з громадськістю Командування Сухопутних військ Володимир Фітьо зазначав, що армія РФ продовжує спроби наступу на Лимано-Куп’янському напрямку та сконцентрувала там угрупування близько 100 тисяч осіб.

Читайте також

  • Командир батальйону «Ахіллес» 92-ї бригади про Слобожанський контрнаступ, важливість дронів та мобілізацію.