Начальник Харківської ОВА Олег Синєгубов прокоментував інформацію видання Forbes про наступ російських військових на Куп’янському напрямку.

За його словами, армія РФ намагається наступати на цьому напрямку з лютого минулого року. Російські війська в Куп’янському районі щодня завдають ударів усім наявним арсеналом — авіабомбами, артилерією, РСЗВ та дронами. Загалом на всіх ділянках фронту вже понад пів року тривають бої високої інтенсивності.

«З часу контрнаступу Збройних Сил України окупанти не полишали намірів знову відвоювати ці території, адже для них це логістично важливий напрям», — написав посадовець.

За даними видання «Forbes», Росія зібрала на Куп’янському напрямку 500 танків, понад 600 бойових машин, сотні гаубиць та 40 тисяч війська. Російська армія має на меті до березня 2024 року — виборів президента РФ — повністю захопити Донецьку і Луганську області та частину Харківської області до річки Оскіл.

На початку грудня 2024 року американський Інститут вивчення війни (ISW) повідомляв, що Кремль, вірогідно, поставив перед російськими військовими завдання захопити Авдіївку і Куп’янськ до виборів у березні 2024 року.

26 жовтня 2023 року начальник служби зв’язків з громадськістю Командування Сухопутних військ Володимир Фітьо зазначав, що армія РФ продовжує спроби наступу на Лимано-Куп’янському напрямку та сконцентрувала там угрупування близько 100 тисяч осіб.

Читайте також

  • Армія РФ обстріляла з авіації 15 населених пунктів на Харківщині