Дослідницька компанія Gradus Research провела опитування малого, середнього та великого українського бізнесу, в якому взяли участь 203 компанії. 

Результати дослідження свідчать про те, що бізнес працює у довоєнному режимі – 45% компаній працюють як і раніше, ще 42% — працюють частково. 

Найбільше це стосується сфер інформаційно-консультаційних послуг, оптової та роздрібною торгівля, але також і виробництво товарів і будівництво.

Дохід:

  • 35% бізнесу ділиться, що їх дохід знизився більше ніж на половину;
  • 23% опитаних компаній говорять про скорочення доходів на чверть або більше;
  • 5% респондентів заявляють про збільшення доходу за час війни.

Збереження команди:

  • 23% компаній залишаються із довоєнною кількістю персоналу або примножили його;
  • 26% компаній скоротили свої команди до третини, або працівники переважно мають меншу зайнятість і меншу оплату, оскільки це є одним з механізмів як зберегти всіх людей у компанії.

Також серед бізнесу, 39% компаній або зазнали галузевої трансформації, або потребують її. Наразі шукають нові форми ведення бізнесу. В той час як 49% залишаються працювати у довоєнному форматі.

Щодо релокації, 61% опитаних компаній вважають, що немає потреби змінювати місце, при цьому 19% бізнесів або вже змінили, або готуються це зробити.

Більшість з тих, що зазнали релокації, перемістилися або плануються переміститися в межах України. І лише 20% переїжджають за кордон.

Переважно переміщаються до країн Євросоюзу, зокрема у Польщу та Німеччину.

90% підприємців вважають, що український бізнес спроможний бути конкурентним та успішним на європейських ринках. 

Дослідження проведене спеціально для Київського Міжнародного Економічного Форуму, у період 1-9 листопада 2022.