Наразі з роботою лише 84% IT-фахівців, 9% — втратили роботу й  у пошуках нової, а 4% або знаходяться в очікування необхідного проєкту, або в неоплачуваній відпустці — дослідження від DOU.

Ще 2% не працюють, але й не шукають роботу, а 1% — пішли в іншу сферу.

У 2022 році 40% фахівців шукали нову компанію чи проєкт як в Україні, так і за кордоном, лише 60% айтівців продовжили працювати у своїй компанії чи проєкті після початку повномасштабного вторгнення.

16% фахівців були звільнені з проєкту або компанії після 24 лютого, 9% відправили на бенч, ще 5% продовжують працювати, але знають, що їх проєкт закриють до кінця 2023 року.

Водночас багато, хто сам залишав компанії через війну. Зокрема, 14% опитаних звільнилися у 2022-му з власної ініціативи. Цікаво, що ймовірність знайти нову роботу була вища, саме у фахівців, які звільнилися самі — 77% людей, які звільнилися самі у 2022 році, зараз працюють, а серед звільнених таких тільки 50%.

Серед причин людей, які за власним бажанням пішли з компанії, тимчасово не працюють і не шукають роботу, — потреба зробити перерву, відпочити.

Найчастіше втрачали роботу ІТ-фахівці:

  • 29% з Хмельницького;
  • 28% з Полтави;
  • 23% із Чернігова;
  • 21% із Чернівців;
  • 20% з Одеси.

Серед айтівців, які виїхали за кордон, продовжують працювати близько 90 % фахівців у Польщі, Румунії, Болгарії та Туреччині. У пошуках нової роботи найчастіше айтівці, які поїхали до Великої Британії та США.

Підписуйтесь на нас у Telegram і Facebook, переглядайте YouTube та TikTok.