У деокуповані райони Харківської області передають продукти тривалого зберігання та засоби гігієни.

Як повідомив начальник Харківської ОВА Олег Синєгубов, напередодні гуманітарну допомогу повезли до Балаклійської громади. Загалом відправили понад 70 тонн продуктів, напої та засоби гігієни.

«Веземо овочеві, м’ясні та рибні консерви, а також макарони, олію, цукор, згущене молоко, воду, чай, каву, печиво, шоколад та інше. Ми знаємо, що там сьогодні немає світла, електроенергії, тому веземо ті продукти харчування, які можна довго зберігати і швидко готувати. Продуктів харчування у нас достатньо», – розповів Олег Синєгубов.

За його словами, обласний гуманітарний штаб підготував відповідні резерви, тому на деокуповані території надійде стільки продуктів, скільки буде необхідно.

Зараз вивчаються потреби звільнених населених пунктів у ліках, будматеріалах, генераторах, щоб найближчим часом відправити і таку допомогу. Начальник ХОВА додав, що сьогодні формують гуманітарні конвої для закладів області, які централізовано готують їжу для внутрішніх переселенців. Щодня видається сухе молоко, крупи на ті території, де люди мають можливості самостійно готувати їжу.

Зазначимо, що на деокупованих територіях уже іде процес відновлення, зокрема Укрпошта планує доставити першу виплату пенсій мешканцям деокупованих територій вже найближчим часом. У Балаклії запрацювали мобільні відділення Нової пошти та з’явився зв’язок від Kyivstar.