Друковані медіа відійшли на другий план після того, як інтернет надав усім доступ до безмежної кількости цифрової інформації. Здавалося б, потреба в них має зникнути. Однак приклад Esthète Газета доводить, що це не зовсім так. 

Про що це видання

Esthète Газета – україномовне друковане видання, перший випуск якого вийшов майже три роки тому. У ньому пишуть про мистецтво, літературу, дизайн та архітектуру так, щоб це було цікаво людям, не дотичним до цих сфер. Крім того, бувають матеріали про гастрономію чи лайфстайл. 

«Ми кажемо, що Esthète Газета – це актуальні тексти в естетичній паперовій обгортці», – розповідає редакторка видання Ія Степанюк.

На її думку, люди не купуватимуть друкованої преси, якщо там не буде унікального та якісного контенту. Це стосується і візуальної складової. Тому на початку редакція довго працювала над оптимізацією технічного боку. Наприклад, папір повинен обов’язково бути з переробленої сировини, приємний на дотик та підходити для друкарських машин, а текст і зображення на ньому – комфортними для читача. Водночас усе це має бути за доступною ціною. Перед запуском команда багато працювала над дизайном і версткою, будувала комунікацію з авдиторією та налагоджувала дистрибуцію в регіонах. 

Сторінки друкованного видання Esthète Газета

Друковане і повільне

У газеті переконані, що інтернет відібрав у медіа лише оперативність. Тому вони не женуться за новинами. На їхніх сторінках можна знайти те, що пройшло повз увагу інших, та нові несподівані погляди на події. Так працюють slow media. Це своєрідний виклик пришвидшеному темпу продукування та споживання інформації, який з’явився внаслідок діджиталізації. Редакція ставить на перше місце не кількість переглядів, а користь для читача та якість контенту. 

Окрім того, друковані газети та журнали зараз виконують не лише інформаційну функцію, а й естетичну. Хтось купує їх через ностальгію чи щоб була змога потримати хороший текст у руках. Інші фотографують модні знімки для інстаграму.

Ринок друкованих медіа в Україні

В Україні друкують багато регіональних газет, міжнародного глянцю та тематичних часописів. Час від часу з’являються й видання про культуру. Це, наприклад, незалежне медіа ВОНО або видання Valka, що існувало з 2011 до 2013 року. Вони мають ще й онлайн-версії. Творців Esthète не лякає конкуренція. Навпаки – це додаткова мотивація та ще одне підтвердження тези «print is not dead».

Поради тим, хто хоче «в друк»

Редакція газети пройшла довгий шлях до свого місця під сонцем. Вони багато працювали, помилялися та вдосконалювалися. Тому радять тим, хто хоче розпочати подібну справу, стежити за організацією процесів та чітко окреслювати умови співпраці в команді. «Люди мистецтва» та «дедлайни» часто існують у паралельних реальностях. Проте хороший менеджмент вирішує навіть таку проблему. 

 

Приклад Esthète Газети має надихати на створення крутого та якісного контенту поза межами «чорного дзеркала». Деякі люди повертаються до старих форматів: купують платівки, фотографують на плівку та збирають випуски улюбленого видання. Можливо, це спроба вловити щось фізичне серед цифрового світу. 

Теги:

#медіа