Для перевірки водойми місцеві мешканці викликали інспекцію.

Жителі Північної Салтівки звернулися до Державної екологічної інспекції Харкова через занепокоєння станом води у місцевому озері. За словами місцевих мешканців, 7 липня вони помітили на воді рожеві плями.

Інспектори з охорони довкілля обстежили водойму та взяли пробу води для подальшого детального аналізу.

«Під час обстеження інспекторами було зафіксовано, що частина поверхні озера була вкрита буро-зеленими водоростями, вода має притаманний природній водоймі запах та колір. Жодних слідів присутності сторонніх речовин на поверхні озера візуально не спостерігалось, фактів загибелі водних живих біоресурсів не виявлено», – ідеться в повідомленні.

Ймовірним джерелом рожевого кольору води у водоймі, за інформацією Державної екоінспекції стало природне явище, пов’язане із життєдіяльністю водоростей.

Читати також:

  • Росія завдала збитків екосистемі України на понад 2 трильйони гривень.
  • Унаслідок війни екологічні збитки Харкову становлять близько 200 млрд гривень. Через обстріли міста, утворилося будівельне сміття: канцерогенні матеріали, пластик, скло, які потребують термінового перероблення.
  • В Україні створили комікс про екологічні наслідки війни. Це частина проєкту EnWar Menta, який розповідає про вплив воєн 21 століття, відновлення міст та екоцид росіян в Україні.