Вчора, 29 березня, відбувся круглий стіл, на якому обговорювали як світ сприйматиме Україну, зокрема Харків, після війни.

У ньому взяли участь очільниця Державного агентства розвитку туризму Мар’яна Олеськів, кураторка та співзасновниця платформи культури пам’яті Past/Future/Art Катерина Семенюк, директор музею Berlin Story Bunker Енно Лензе, представники місцевої влади, туризму та культури.

Круглий стіл “Місця пам’яті” відбувся у Харкові / Фото: Ігор Магда, Ґвара Медіа

Учасники говорили про те, яким стане Харків після завершення війни, які нові пам’ятні та туристичні локації в ньому з’являться. «Це точно не має бути подивитися на руїни» — погодилися партнери.

Круглий стіл “Місця пам’яті” відбувся у Харкові / Фото: Поліна Куліш, Ґвара Медіа

Мар’яна Олеськів вважає, що місто має розробити власну ідею увіковічення історичної пам’яті, яка допоможе не забути ті жахи, які пережив кожен харків’янин через вторгнення військ РФ. Зокрема, обговорили концепцію музею, який повинен відображувати ідентичність містян та емоцій, пережитих ними.

«Ми провели круглий стіл, щоб послухати думки харків’ян, людей з культурної та туристичної галузей щодо нового позиціювання Харкова і того, як місто повинно запам’ятати війну та які спогади залишаться. На зустрічі ми почули багато різних думок, з якими в принципі погоджуємося. Цей діалог — це початок, який повинен піти далі в суспільство, і люди повинні говорити про це. Хоча ми часто хочемо забути, але ми маємо запам’ятати війну, пережити її й зрозуміти», — зазначила очільниця ДАРТ.

Голова ДАРТ Мар’яна Олеськів / Telegram Харківської міськради

Однак, поки такі обговорення тривають за закритими дверима, важко оцінити ступінь просування певних змін. Тож сподіваємося, що ідеї, які озвучили під час круглого столу, втіляться у реальність.

Що таке ДАРТ?

Державне агентство розвитку туризму України створили у 2019 році як центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері туризму. З початку карантину у 2020 році ДАРТ фактично стали ризик-менеджерами туризму, зазначає Олеськів.

З квітня 2022 року агентство працює над збором спогадів про війну. Вони запартнерились з громадськими організаціями «Минуле Майбутнє Мистецтво» та «Музей сучасного мистецтва». Зараз ці ГО отримали грантову підтримку на те, щоб почати роботу зі збору такої пам’яті, каже очільниця ДАРТ.

  • У Харківській області пошкоджено 36 пам’яток культури.

Підписуйтесь на нас у Telegram і Facebook, переглядайте YouTube та TikTok.