Лідер кримськотатарського народу та народний депутат України Мустафа Джемілєв отримав звання Героя України у свій день народження. Сьогодні політичному діячу виповнилося 80 років.

Про це повідомив Президент України Володимир Зеленський.

«Сильна, достойна, смілива людина. Життя, присвячене захисту волі народів. Побажав того, чого бажаємо ми всі: перемоги України та свободи для всіх частин нашої держави. І робимо все, щоб наблизити звільнення Криму», — йдеться в повідомленні.

Джемілєв зазначив, що нагорода має для нього велику цінність. Він також наголосив на його важливості для моральної підтримки земляків, які страждають від окупації. Політик підкреслив, що слова про незакінченість війни, поки не буде звільнений кожен куток землі, додають впевненості у здобутті свободи. Джемілєв також висловив бажання повернутися до Криму та бути похованим на рідній землі.

Мустафа Джемілєв

Мустафа Джемілєв — це кримськотатарський політичний та громадський діяч, один із провідників кримськотатарського національного руху, правозахисник, учасник дисидентського руху, політв’язень.

У 1960-х роках Джемілєв став одним із засновників кримськотатарського національного руху, був заарештований за свою діяльність і засуджений на 10 років ув’язнення. Після відбуття покарання Джемілєв виїхав до Туреччини, де продовжив свою діяльність у захисті прав кримських татар.

У 1991 році чоловік повернувся до Криму і був обраний головою Меджлісу кримськотатарського народу. На цій посаді він пропрацював до 2013 року. Після окупації Криму Росією у 2014 році Мустафа Джемілєв продовжив свою діяльність у захисті прав кримських татар. Він був призначений Уповноваженим Президента України у справах кримськотатарського народу і займав цю посаду до 2019 року.

Читайте також

  • Зеленський підписав закон про адміністративний устрій Криму