Володимир Зеленський відповів на петицію в підтримку законопроєкту № 9103 «Про інститут реєстрованих партнерств».
Він нагадав, що торік відповідав на петицію про одностатеві шлюби. Тоді він сказав, що відповідно до Конституції України, шлюб може бути між жінкою та чоловіком. В умовах воєнного стану не можна змінювати Конституцію.
З цієї причини Мін’юсту доручили розробити законопроєкт про цивільні партнерства, одна документ ще в процесі.
Разом із тим, 13 березня в парламенті зареєстрували законопроєкт № 9103 «Про інститут реєстрованих партнерств», над яким працювало 18 нардепів, зокрема Інна Совсун.
Наразі документ перебуває на розгляді в комітеті парламенту з питань правової політики. Згідно з відповіддю Зеленського, до документа є зауваження та пропозиції, що потребують доопрацювання.
Петро Жерух — автор петиції просив президента звернутися до Верховної Ради з проханням негайно розглянути та підтримати саме законопроєкт № 9103. На що Зеленський відповів, що зробив це. Тепер Рада й уряд мають відповісти автору петиції про розгляд законопроєкту № 9103.
Про законопроєкт № 9103
У документі пропонують запровадити реєстроване партнерство, як добровільний сімейний союз двох повнолітніх людей однієї чи різних статей. Це означає, що партнери зможуть набувати статусу близьких родичів.
Автори законопроєкту пояснюють, що хочуть захистити права військових, які не можуть офіційно оформити свої стосунки, бо їхні партнери чи партнерки однієї з ними статі.
Загалом історія про цивільні партнерства розпочалася минулого року:
- Улітку 2022 року опублікували петицію про легалізацію одностатевих шлюбів. У відповіді президент зазначив, що уряд працює над варіантами рішень щодо легалізації таких союзів. Втім, неможливо внести зміни до Конституції під час війни. Тоді Зеленський доручив розробити законопроєкт про цивільні партнерства.
- 13 березня 2023 у Верховній Раді зареєстрували законопроєкт № 9103 «Про інститут реєстрованих партнерств» для забезпечення можливості створення в України союзів, які будуть доступними як для одностатевих, так і для різностатевих пар.
- 10 квітня законопроєкт про цивільні партнерства підтримали в першому комітеті Верховної Ради.
- Однак Міністерство оборони України не підтримало його. Обґрунтовуючи це тим, що документ прирівнює реєстроване партнерство до шлюбу всупереч Конституції.
- 28 березня Петро Жерух створив петицію на підтримку законопроєкту № 9103. Потрібну кількість голосів вона зібрала 26 квітня.
- 2 травня Комітет із питань євроінтеграції одноголосно підтримав законопроєкт № 9103 «Про інститут реєстрованих партнерств».
Підписуйтесь на нас у Facebook і Telegram, переглядайте YouTube та TikTok.