Таке рішення президент пропонує прийняти на період воєнного стану.
Володимир Зеленський хоче прирівняти корупцію до державної зради на час воєнного стану. Найближчого тижня він запропонує Верховній Раді такий законопроєкт. Про це президент розповів під час інтерв’ю Наталії Мосейчук.
«Я розумію, що така зброя не може діяти постійно в суспільстві. Але на воєнний час, я думаю, це допоможе», – сказав Зеленський.
За словами президента в Україні розвивається демократичне суспільство, а тому дуже важливо не «перекручувати гайки».
«Чи підтримають це законодавці, я не знаю, але я точно запропоную. Бо ми розвиваємо демократичне суспільство, і дуже важливо не прикручувати гайки, і не дивитися кожного разу на той чи інший кричущий випадок, а запроваджувати системні речі», – наголосив він.
Громадяни України вважають корупцію однією з найголовніших проблем під час війни. Так, 94% опитаних вважають, що вона широко розповсюджена по всій Україні. При чому більшість опитаних впевнені, що рівень корупції з початку повномасштабного вторгнення зріс. Понад половина опитаних (53%) вважає, що корупцію не можна виправдати.
Корупційна діяльність у Харкові та області під час повномасштабного вторгнення
За час повномасштабного вторгнення у Харкові та області було декілька корупційних скандалів. Так, у липні 2023 року працівники Служби безпеки України викрили корупційну діяльність в Харківській регіональній філії АТ «Укрзалізниця». Двоє працівників брали для ремонту старі списані рейки, а нові використовували для неофіційних комерційних замовлень. Така діяльність, за даними слідства, загрожувала поставкам військової техніки на фронт. На цій схемі працівники харківської філії Укрзалізниці отримали 1,2 млн гривень.
У Харкові 22 липня прийняли рішення ліквідувати управління міськради після проведення позапланової внутрішньої перевірки через розслідування Харківського антикорупційного центру. Директорку управління Вікторію Грецьку-Миргородську відсторонили від роботи. Журналісти ХАЦ виявили, що управління з 2022 до 2023 року уклало договори на суму 6,6 млн грн для проведення різноманітних семінарів, тренінгів, навчальних програм та іміджевих проєктів. Минулого року управління уклало договори на розробку програмного забезпечення для БПЛА сумою 2,6 млн грн.
Також нещодавно стало відомо, що Держпідприємство «Харківенергозбут» уклало угоду з харківським «Заводом Фрунзе» щодо закупівлі мікроавтобуса сумою 2,32 млн гривень. Така ж модель в автосалонах коштує 1,97-1,98 млн грн — на 17% дешевше, пишуть у «Наших грошах». «Завод Фрунзе» був єдиним учасником відкритих торгів. Журналісти Ґвара Медіа звернулися до контактної особи «Харківенергозбуту» Дениса Пономарьова, вказаного на «Прозорро». У компанії не були готові відповісти на наші запитання усно, тож ми відправили запит та чекаємо відповіді.
Крім того, у Харківській міській раді не змогли відповісти на запит Ґвара Медіа щодо кількості гуманітарної допомоги, яку Харків отримав за час повномасштабного вторгнення. Його було надіслано 3 серпня, однак відповідь редакція не отримала. Журналісти Ґвара Медіа надіслали повторний запит до міськради і продовжують слідкувати за цим питанням.