Президент України Володимир Зеленський підписав Закон № 8169, який уточнює положення Закону України «Про військовий обов’язок та військову службу» в частині порядку виконання громадянами військового обов’язку та проходження ними військової служби та служби у військовому резерві.

Закон передбачає такі зміни:

Військовослужбовці, які під час дії воєнного стану визнані військово-лікарськими комісіями непридатними за станом здоров’я до військової служби з переглядом через 6–12 місяців, можуть бути звільнені в запас.

Зміни обумовлені необхідністю привести положення закону у відповідність до статутів Збройних сил України, законів «Про професійну вищу освіту» і «Про професійну (професійно-технічну) освіту», повідомило Міністерство оборони.

Також у відомстві додали, що іншим завданням було розділити положення закону на мирний час та особливий період — поза та в межах періодів проведення мобілізації, дії воєнного стану і стану війни за результатами проведеного в державі правового режиму воєнного стану.

Читайте також

  • Зеленський підписав законопроєкт №9342 про виплати та відпустки для військових: що зміниться.

Аби творити медіа разом із читачами, ми розвиваємо Спільноту. Саме твій внесок допоможе нам купити бензин для поїздки у важкодоступні зони, ідентифікувати ще один підрозділ росіян, що атакували Харківщину, або ж зняти сюжет про мешканців міста. Долучайся!