Мова йде про відкриття електронних декларацій та законопроєкт #9534, повідомляє народний депутат Ярослав Железняк.

5 вересня Верховна Рада проголосувала за відновлення електронного декларування для депутатів та чиновників, проте не ухвалила основну правку про негайне відкриття реєстрів. Таким чином лишивши інформацію про статки влади закритою ще на рік.

За інформацією нардепа, вчора закон повністю підготували на підпис голові Верховної Ради України, який найближчими днями повернеться з відрядження з Японії (Саміт G7 + Україна на рівні глав парламентів)  та завізує законопроєкт.

Далі законопроєкт офіційно потрапить в Офіс Президента для підпису. Після цього за інформацією депутата, голова держави швидко накладе вето. І запропонує свої правки, так щоб декларації були відкриті одразу.

«Ну і депутатів публічно посварить звичайно. Потім Парламент десь у 20-х числах вересня підтримає пропозиції до закону і виправить текст по деклараціях. Happy end. За голоси взагалі немає сенсу турбуватися, є відчуття що вже зараз за правку буде десь наближатися до конституційної більшості», — додає Железняк.

Зазначимо, що петиція Олександра Ябчанки з пропозицією накласти вето на законопроєкт №9534 та повернути його до парламенту з вимогою відкрити реєстр майнових декларацій чиновників набрала майже 84 тисячі підписів.

Читайте також

Верховна Рада підтримала відновлення е-декларування. Передбачається, що декларації потрібно буде подавати не лише за цей рік, а й за попередні. Подавати треба буде не пізніше 90 днів від набрання чинності цього закону.